مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره معماری نور و نورایی برگزار شد

مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره معماری نور و نورایی عصر روز سه شنبه (12 اردیبهشت ماه) در فرهنگسرای شفق با حضور دکتر عیسی علیزاده، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرتهران، معاونان سازمان مدیران شهرداری تهران، شرکت کنندگان و هنرمندان برگزار شد.
 

به گزارش و روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، دکتر کیهان محمدخانی در ابتدای این مراسم با بیان اینکه تغییر چهره شهر و زیبایی با حمایت دکتر علیزاده و همکاری اساتید دانشگاه بوده است، گفت: اساتید و داورانی که از ماه ها قبل برای پیشبرد برنامه های این جشنواره شرکت کردند، تشکر میکنم.
او با اشاره به اینکه سازمان زیباسازی تنها سازمانی است که در برگزاری این جشنواره ها و حمایت از دانشجویان نهایت اهتمام را دارد، ادامه داد: تعداد زیادی از دانشجویان و اساتید در رشته های مختلف همکار سازمان زیباسازی شهر تهران هستند.
به گفته دکتر محمدخانی، سازمان زیباسازی شهر تهران نقش بی بدیلی در فعالیت های هنری، فرهنگی و تجسمی تهران دارد و بعد از چند سال فعالیت و رویکرد سازمان در برنامه ریزی برای فعالیت های از این دست اتفاقات خوبی در شهر افتاده است.
قائم مقام مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران ضمن امیدواری در برگزاری دوره های بعدی این جشنواره با کمک دانشجویان و اساتید، گفت: امیدوارم بتوانیم وظیفه ای را که در مقابل شهر به عهده داریم با فعالیت های از این دست به سرانجام برسانیم.
در ادامه این برنامه دکتر مهدوی نژاد، استاد دانشگاه و دبیر چهارمین جشنواره نور و نورآرایی با بیان اینکه جشنواره در بهترین زمان ممکن یعنی اعیاد شعبانیه که زمان مناسبی برای جشن گرفتن است، برگزار شد، گفت: جشنواره نور با توجه به برگزاری خود در چهارمین دوره یک نهال نوپا به حساب می آید که فرآیند خوبی را به عنوان یکی از جشنواره های مهم ملی پیش گرفت است.
او با ارائه خلاصه از نحوه فرآیند برگزاری جشنواره نورآرایی در دوره چهارم ادامه داد: جشنواره نور یک کار مهم کرده است و به جای الگو برداری از کشورهای دیگر اقدام این امکان را پیش روی هنرمند ایرانی قرارداد تا برای تهران در حوزه نور طراحی منحصر به خود را داشته باشند.
به گفته او در چهارمین جشنواره 1014 اثر به دبیرخانه ارائه شد که این بهانه خوبی برای رونق استعدادهای کشور به حساب می آید.
دکتر مهدوی نژاد با تاکید براینکه درصد رشد جشنواره در چهارمین دوره نشان میدهد که آینده خوبی در انتظار این بخش است، گفت: امیدوارم با همکاری سازمان زیباسازی شهر تهران بتوانیم در سالهای آینده دوره های بعدی این جشنواره را بهتر و قوی تر از همیشه برگزار کنیم.
در ادامه این جشنواره، دکتر سلمانی از اعضای هیات داوران به نمایندگی از سوی این هیات بیانیه هیات داوران را قرائت کرد و سپس نفرات برگزیده چهارمین جشنواره نور و نورآرایی معرفی و با اهدا لوح تقدیر، مورد قدردانی قرار گرفتند.

گفتنی است بابک صیرفی، رضا خدادادی، وحید چوپانکاره، سیدرضا مرتضایی، الهام سوری، علینقی سلمانی، حمید ضیائیانو محمدعلی عباسی داوری آثار رسیده به چهارمین جشنواره معماری نور و نورآرایی را به عهده داشتند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • تهیه شده در: معاونت برنامه¬ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش نوبتو سال انتشار:1390 مباحث کتاب: رشد مباحث مربوط به پیاده روی و پیاده راه ها و توجه به عابر…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

بنر لینک کتابخانه

نگارخانه