پرستو زالی: جشنواره معماری نور و نورآرایی مردم را به وجد آورد

پرستو زالی گفت: به نظر من جشنواره معماری نور و نورآرایی توانست حال و هوای نوروزی را در شهر به وجود آورد و مردم را از هر قشری تحت‌الشعاع قرار دهد و به وجد آورد که اتفاق بسیار خوب و مثبتی است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، پرستو زالی، هنرمند فارغ‌التحصیل رشته معماری، درباره اجرای اثر «فضایی برای گفتگو» در چهارمین جشنواره ملی معماری نور و نورآرایی گفت: این اثر به صورت یک فضای نیمه باز طراحی شد تا هم در شب تحت عنوان یک المان نوری با جلوه بصری و نور مورد استفاده قرار گیرد و هم در طول روز به صورت یک آلاچیق فضایی برای نشستن مخاطبان ایجاد کند.
وی افزود: این اثر که در محوطه برج میلاد نصب شد، بازخورد بسیار خوبی را از سوی مخاطبان داشت که برای من جذاب بود.
این هنرمند، برگزاری جشنواره معماری نور و نورآرایی را یک اقدام مثبت در راستای وارد شدن دانشجویان به عرصه عمل دانست و در این باره گفت: به نظر من حضور دانشجویان و کارآفرینی برای این قشر از نقاط قوت این جشنواره در درجه نخست بود زیرا سبب شد که ارتباط قطع شده بین هنرمندان به خصوص هنرمندان جوان و دانشجویان با فضا و بازار کار ایجاد شود.
زالی کسب تجربه را از نتایج جشنواره معماری نور و نورآرایی خواند و اظهار کرد: به نظر من این جشنواره سبب شد که دانشجویان و هنرمندان جوان بتوانند فضای تازه‌ای را برای کار و آموختن تجربه کنند که من از آن بسیار لذت بردم زیرا سبب شد که بتوانیم کاری را از صفر تا صد اجرا کنیم و در سطح شهر به نمایش درآوریم.
وی افزود: استقبال مردم و نحوه برخورد آنها با آثار برای من بسیار لذت‌بخش بود به نحوی که نگاه‌های تحسین آمیز مردم را بیش از هر چیز دیگری در این پروسه دوست داشتم زیرا این جشنواره در زمان نوروز به خوبی توانست شهر را به یک نمایشگاه نورانی زیبا برای مردم تبدیل کند.
این هنرمند تاکید کرد: به نظر من جشنواره معماری نور و نورآرایی توانست حال و هوای نوروزی را در شهر به وجود آورد و مردم را از هر قشری تحت الشعاع قرار دهد و به وجد آورد که اتفاق بسیار خوب و مثبتی است.
زالی بر لزوم قرار گرفتن آثار طی مدت زمان طولانی‌تر درون شهر تاکید کرد و گفت: من فکر می‌کنم که آثار چنین جشنواره‌ای می‌توانند مدت زمان طولانی‌تری در سطح شهر دیده شوند ضمن اینکه به طور حتم باید برای نگهداری درست آنان و آرشیو کردن این آثار نیز فکر اساسی انجام شود تا زحمات هنرمندان به باد نرود.
لازم به یادآوری است؛ چهارمین جشنواره ملی معماری نور و نورآرایی نوروز، همزمان با دومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» درآستانه نوروز سال 96 برگزار شد و تا اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

معرفی کتاب

  • نام کتاب: مجموعه تهران پژوهی 1 و 2 ناشر: دفتر پژوهش­های  فرهنگی تهیه شده در: معاونت برنامه­ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران - مدیریت مطالعات و آموزش - واحد آموزش شمارگان: از هر عنوان…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

بنر لینک کتابخانه

نگارخانه