سید محمدعلی بنی هاشمی: جشنواره نورآرایی اشتغال‌زایی جوانان را به دنبال داشت

یکی از هنرمندان چهارمین جشنواره معماری نور و نورآرایی معتقد است؛ این جشنواره سبب شده که ایده‌ها و استعدادهای جوانان و هنرمندان ظهور پیدا کند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، سیدمحمدعلی بنی هاشمی، فارغ‌التحصیل مهندسی مکانیک و از هنرمندان حاضر در چهارمین جشنواره معماری نور و نورآرایی گفت: به نظر من این جشنواره حرکت بسیار خوبی است زیرا توانسته شور و نشاط را در دل شهر ایجاد کند.
وی ادامه داد: جشنواره معماری نور و نورآرایی سبب شده که ایده‌ها و استعدادهای جوانان و هنرمندان ظهور پیدا کند، ضمن اینکه در شرایط اقتصادی سخت امروز، به واسطه این رویداد هنری، برای جوانان اشتغال‌زایی ایجاد شده است.
این هنرمند تصریح کرد: اشتغال‌زایی این جشنواره نکته بسیار مهمی است زیرا سبب شده که انگیزه بسیاری در هنرمندان ایجاد شود.
بنی هاشمی روند جشنواره را رو به پیشرفت خواند و گفت: به نظر من روند جشنواره در هر دوره رو به پیشرفت حرکت کرده است و کیفیت آن هر سال رو به بهبود می‌رود. البته من فکر می‌کنم که می‌شد آثار بهتری را برای این بخش انتخاب کرد و کارهایی را که بر عنصر معماری بیش از نور تاکید دارند، حذف کرد.
وی پیشنهاد داد: فکر می‌کنم که اگر اجرای این جشنواره مانند نمونه‌های بین‌المللی بود، بازخورد بهتری داشت به این معنا که تمام کارها در کنار یکدیگر اجراء و به نمایش گذاشته می‌شد زیرا در کلانشهری مانند تهران این تعداد اثر نمود چندانی ندارد هر چند که بازخوردهای بسیار خوبی نیز داشته است.
این هنرمند روند چهارمین جشنواره معماری نور و نورآرایی را به صورت کلی مثبت خواند و گفت: دانشجویی بودن بدنه این رویداد هنری باعث شده که شور و نشاط در کنار کارآفرینی و ایده‌های جدید ایجاد شود که اتفاق بسیار خوبی است.
بنی هاشمی در خصوص اجرای اثر «رقص نور در باد» توضیح داد: این اثر یک کار دیجیتال است زیرا دوست داشتیم که شکل تازه‌تری را به اجرا بگذارم و قدری از متریال شلنگ و نئوفلکسی فاصله بگیرم.
وی ادامه داد: این اثر در روز نیز جلوه بسیار خوبی دارد ضمن اینکه من مقاومت آن را در برابر آب و هوا و مشکلات دیگر بررسی کردم تا کار ماندگاری بیشتری داشته باشد و حتی امکان خاموش شدن در مراسم‌های خاص را نیز داشته باشد.
این هنرمند بازخورد اثر خود را بسیار خوب خواند و گفت: این اثر که در فلکه آریا شهر اجرا شد، بازخورد بسیار خوبی برای من داشت به نحوی که من سفارشات دیگری نیز از این نمونه دریافت کردم.
لازم به یادآوری است؛ چهارمین جشنواره ملی معماری نور و نورآرایی نوروز، همزمان با دومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» درآستانه نوروز سال 96 برگزار شد و تا اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

معرفی کتاب

  • کتاب روان شناسی تبلیغات تجاری حاصل سال ها تجربه ی ساترلند در حوزه ی تبلیغات تجاری است. این کتاب، رمز و راز تأثیرات تبلیغات را می گشاید و برخی از ساز و کارهای روان شناختی…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه