در اولین کارگاه آزاد مشاوره و راهنمایی دایره خلاق مطرح شد:

شرکت‌کنندگان با ایده مناسب در جشنواره حاضر شوند

اولین کارگاه آزاد مشاوره و راهنمایی متقاضیان حضور در سومین جشنواره ملی طراحی مبلمان شهری ( دایره خلاق) با حضور 80 نفر از ثبت‌نام کنندگان 5 بهمن ماه در سالن اجتماعات سازمان زیباسازی شهر تهران برگزار شد.
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، در این کارگاه که با حضور دبیر جشنواره و اعضای هیات داوران برگزارشد، اهداف و نحوه شرکت علاقه‌مندان در جشنواره تببین گردید.
در ابتدای این جلسه، مهندس آبایی، دبیرجشنواره با اشاره به اهداف کلان برگزاری آن، گفت: این جشنواره در چند محور کودک در جشنواره سال جاری برای طراحی عناصر مبلمان شهری برگزاری می‌شود.
او ضمن معرفی اعضا هیات داوران جشنواره، ادامه داد: تعداد عناصر مد نظر برای طراحی توسط هر فرد و گروه سنی تعیین شده‌است علاوه بر این رویکردهای مکمل قابل تلفیق در طراحی برای کسب امتیاز بیشتر، شاخص‌های داوری، شاخص‌های کلی در طراحی محصولات، شاخص‌های خاص در طراحی با رویکرد محوریت کودک از سوی هیات داوران و شورای سیاستگذاری مشخص شده‌است.
آبایی در پایان تاکیدکرد: طراحی عناصر مبلمان شهری برای پاسخگویی صرف به نیازهای اولیه استفاده‌گر، یک رویکرد کهنه و قدیمی است بنابراین باید رشد خلاقیت و ایجاد خودشکوفایی و سرگرمی و آموزش پرورش در طراحی‌های جدید مد نظر قرارگیرد.
در ادامه این جلسه مهندس لاهیجی از اعضای هیات داوران نیز با توضیح بیشتر در خصوص موضوع مسابقه و انتظارات سازمان از شرکت‌کنندگان برای طراحی پیرامون موضوع تعیین شده به معرفی ویژگی‌های طرح شهرهای دوستدار کودک پرداخت و رویکردهای مهم و اساسی آن را برای حاضران تشریح‌کرد.
گفتنی است در پایان این جلسه شرکت‌کنندگان پرسش‌های خود را مطرح و از سوی هیات داوران به این سوالات پاسخ داده‌شد؛ علاوه براین از شرکت‌کنندگان درخواست شد با ایده‌پردازی و طراحی مناسب در مسابقه شرکت‌کنند تا نتیجه بهتر دریافت شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • مطالعه، بررسی و تهیه ضوابط و دستورالعمل های اجرایی کاربرد رنگ در منظر شهری با توجه به نیاز شهرداری به تحقیقات در حوزه رنگ ‌آمیزی شهری، پروژه مطالعاتی تدوین دستورالعمل‌های اجرایی کاربرد رنگ در منظر…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه