تقدیر از فعالیت های هویت بخشی سازمان زیباسازی شهر تهران

پروژه احیای میدان مشق و سردرباغ ملی جایزه خشت طلایی را به خود اختصاص داد

در مراسم افتتاحیه سومین دوره جایزه جهانی خشت طلایی تهران، در بررسی 255 پروژه شهری داخلی و بین المللی، پروژه میدان مشق و سردرباغ ملی به عنوان پروژه برتر شناخته شد.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی در مراسم سومین دوره جایزه جهانی خشت طلایی که در سالن همایشهای خلیج فارس باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، پروژه های راه یافته به مرحله پایانی، در محور معماری و شهرسازی و حفاظت از میراث فرهنگی، شامل؛ بازسازی منطقه قدیمی شهربعلبک لبنان، بازسازی میدان جمهوری پاریس فرانسه، پیاده راه فرهنگی تاریخی-میدان شهرداری رشت و تبریز پایتخت گردشگری جهان اسلام ٢١٠٨ و نیز احیا و بازسازی سر در باغ ملی و مجموعه میدان مشق تهران، لوح تقدیر گرفتند و پروژه های بازسازی منطقه قدیمی شهر بعلبک لبنان و بازسازی میدان جمهوری پاریس تندیس جایزه جهانی خشت طلایی تهران را در این محور به خود اختصاص دادند.

رئیس شورای سیاست گذاری جایزه جهانی خشت طلایی دکتر گیل آبادی با اشاره به اینکه این رخداد بر دو پایه شهر هوشمند و تاب آوری شهرها برگزار شده است افزود: در سومین دوره از این جایزه جهانی هفت محور اعلام شده بود که در راستای نوآرری شهرها برای زیست بهتر و آینده پربار، آثار ارائه شده به ریاست دکتر قالیباف مورد داوری قرار گرفت.
وی افزود: امسال در توالی برگزاری این رویداد در ایستگاه سوم، ٤٥داور خارجی، ٢٥٥پروژه خارجی از ٨٥ کشور و ١٨٣شهر دنیا را بررسی کردند.
رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران با اشاره به بررسی ١٦٤پروژه شهرهای دنیا در این دوره از جایزه جهانی خشت طلایی تهران اظهار کرد: مرحله سخت داوری پروژه ها با حضور خبرگان شهری از شهرهای مختلف از جمله پنج متخصص و داور بین المللی در فرآیندی شامل هفت بخش انجام شد.
گیل آبادی که دررمراسم اختتامیه سومین دوره از جایزه خشت طلایی تهران سخن می گفت اعلام کرد:در این دوره ١٥پروژه مورد تقدیر قرار گرفته و در نهایت ٩پروژه خلاق و کارکردی شهری مورد تجلیل قرار گرفته و تندیس طلایی خشت تهران به آنها اهدا می شود.
در ادامه این مراسم "یانگ هون کوآک" رئیس سازمان بین المللی WCO با بیان این که تهران شهر پیشرفته ای است، گفت: در تهران قدم های مثبتی برای ایجاد شهر هوشمند برداشته شده است که چشمگیر است. وی افزود هماهنگی بین بخشی و مشارکت مردم بسیار حائز اهمیت است و باید به این موضوع توجه کنیم که شهر باید برای همه شهروندان قابل سکونت باشد.
وی با بیان این که شهر هوشمند جوانب مختلفی دارد، خاطرنشان کرد: زندگی تمام گروه های مختلف، زن، مرد، جوان تحت تأثیر هوشمند سازی شهر ها قرار می گیرند و در واقع شهروندان می توانند کمک های زیادی در این زمینه انجام دهند.
رئیس سازمان بین المللی WCO با اشاره به تاب آوری شهری گفت:‏ UN habitat برای ارزیابی و تاب آوری مدل شهری، 10 شهر را در کل دنیا انتخاب کردند که شهر تهران نیز جز این شهرهاست و برنامه جدیدی در دستور کار دارد.
گفتنی است پروژه بهسازی و مرمت میدان مشق و سردرباغ ملی از سری پروژه های هویت بخشی به بافت تاریخی تهران میباشد که در سال 95 به پایان رسید.

معرفی کتاب

  • کتاب روان شناسی تبلیغات تجاری حاصل سال ها تجربه ی ساترلند در حوزه ی تبلیغات تجاری است. این کتاب، رمز و راز تأثیرات تبلیغات را می گشاید و برخی از ساز و کارهای روان شناختی…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه