به همت سازمان زیباسازی شهر تهران؛

نشست طراحی ایده پردازی و خلاقیت مبلمان شهری برگزار شد

هفتمین نشست از سلسله نشست های علمی-تخصصی هنر و زیبایی شناسی شهری با عنوان "مبلمان شهری، طراحی ایده پردازی و خلاقیت" عصر روز دوشنبه 14 دی ماه با همکاری مرکز مدیریت طراحی پایدار در محل باغ موزه قصر با حضور اساتید برجسته عیسی طاهریان فر ، سید رضا لاهیجی و علاقه مندان حوزه مبلمان شهری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، "عیسی طاهریان فر" مدرس دانشگاه با بیان اینکه این اولین نشست با موضوع مبلمان شهری است، گفت: در این جلسه به مباحث پایه ای و در جلسات آینده به مباحث تخصصی و اساسی می پردازیم.
وی با اشاره به اینکه هر طراح، معمار، و یا گرافیستی که می خواهد برای فضای شهری طراحی کند باید مبانی و پایه را بداند و نسبت به آن شناخت داشته باشد، افزود: در هر بحثی مفاهیم پایه ای دارای اهمیت ویژه ای هستند و طراح نیز برای طراحی باید اطلاعات و مطالعه کافی داشته باشد .
طاهریان فر درباره تعریف زیبایی گفت: به دست آوردن تعریف از زیبایی و شناخت درباره زیباسازی اولین لازمه وارد شدن به طراحی مبلمان است.
وی افزود: برای طراحی خوب طراح باید به مفاهیمی مانند؛ سیما و منظر شهری، طراحی معماری، محیط زیست، صنعتی شدن، مادر شهر، کلان شهر، توسعه پایدار، فرهنگ شهر، کیفیت زندگی شهری، کیفیت فضای شهری و طراحی شهری شناخت کافی داشته باشد.
طاهریان فر با اشاره به المان های شهری مانند؛ علائم، المان های سرپناه دار، ایستگاه ها، فضاهای بازی، فضای دوچرخه سواری، مرزبندها،کف سازی، قوطی ها، باکس برق و صندوق ها، گفت: مبحث ما درباره المان های شهری است و اینکه بدانیم المان شهری بر اساس استاندارد جهانی در کدام یک از این گروه ها قرار می گیرد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه