علیرضا زرین‌دست: خانه اتحادیه برای مردم تهران جنبه نوستالژی دارد

علیرضا زرین‌دست فیلمبردار پیشکسوت سینمای ایران که برای اولین بار خانه اتحادیه را در قاب دوربین‌اش ثبت کرده معتقد است این بنا برای مردم تهران جنبه نوستالژی دارد.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، علیرضا زرین دست فیلمبردار باسابقه سینما و تلویزیون ایران درباره اهمیت و تاثیر بازسازی خانه اتحادیه به عنوان یک مکان و پاتوق فرهنگی عنوان کرد: این خانه تاریخی و قدیمی برای خیلی‌ از مردم جنبه نوستالژی دارد زیرا سریال محبوب و ماندگار "دایی جان ناپلئون" به کارگردانی ناصر تقوایی در دهه پنجاه در این خانه فیلمبرداری شده و بازسازی این خانه تاریخی به عنوان یک مکان فرهنگی برای خیلی‌ها می تواند دارای جذابیت باشد.
زرین‌دست که فیلمبردار سریال "دایی جان ناپلئون" بوده در ادامه سخنانش تاکید کرد: خیابان لاله‌زار در گذشته‌ای نه چندان دور نمادی از فرهنگ و هنر شهر تهران بود و تعداد زیادی سینما، باغ و سالن تئاتر در آن وجود داشت که متاسفانه با گذشت زمان این مکان‌ها تخریب شدند و این خیابان چهره صنعتی به خودش گرفت. اما بازسازی مکان‌هایی مثل خانه اتحادیه اقدام درستی است و جای تشکر ازسازمان زیباسازی شهر تهران دارد.
این فیلمبردار افزود: با احیای خانه اتحادیه، می‌توان دوباره گام‌های مهمی در جهت بازگردان هویت فرهنگی خیابان لاله‌زار برداشت و امیدوارم خانه‌های قدیمی و با اصالت دیگری که هنوز در تهران وجود دارند هم بتواند مورد بازسازی و مرمت قرار گرفته و به عنوان یک مکان فرهنگی مورد بهره‌برداری قرار بگیرند.
خانه اتحادیه که از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران بازسازی شده است از 16 اسفندماه با برپایی نمایشگاه عکس، کاریکاتور و پوستر "چهل سال تهران" بازگشایی می‌شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب:کارنامه طرح­های مطالعاتی سازمان زیباسازی شهر تهران-89-1368 ناشر:پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی تهیه شده در: معاونت برنامه­ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش با همکاری پژوهشکده فرهنگ،…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه