بناهای با ارزش خیابان ولیعصر حفظ می‌شود

دکتر اسکندر مختاری از مهندسان شهرسازی با سابقه کشور، گفت: لایحه حقوقی مستخرج از مطالعات به عمق یک پلاک در تمام طول محور خیابان ولیعصر نحوه استقرار ساختمان‌های با ارزش را معین می‌کند.
 

به گزارش روابط عمومی‌ و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ دکتر مختاری با اشاره به پروژه محور خیابان ولیعصر ادامه داد: این پروژه در چند تا لایحه تهیه و بخشی از آن در مقیاس طراحی شهری تعریف شده است، رویکردهایی که در طراحی شهری مورد توجه قرار گرفته و نتایجی که از آن حاصل شده نیز به دو بخش تقسیم شده است.
وی ادامه داد: بخشی از آن اقدامات اجرایی در قالب ساماندهی نما است که در خیابان ولیعصر در حال انجام است و سازمان زیباسازی در قسمت‌هایی مانند محور ولیعصر میدان راه آهن و میدان منیریه اینکار را شروع کرده همچنین برخی از نمای شهری در جنوب محور انقلاب نیز شروع یا تمام شده است.
مختاری معتقد است: لایحه حقوقی مستخرج از مطالعات به عمق یک پلاک در تمام طول محور از جهت نگهداری ساختمان‌های با ارزش، حفظ الگوهای معماری، تراکم، کاربری، کیفیت نماها، توده و فضا و نحوه استقرار آن در هر پلاک را معین می‌کند.
این مهندسی شهرسازی گفت: اگر این لایحه حقوقی بتواند مراحل قانونی را طی کند و در کمیسیون ماده ۵ به تصویب برسد در چهار منطقه ار مناطق شهرداری تهران ملاک عمل قرار می‌گیرد و به جای طرح تفصیلی موجود می‌نشیند.
وی ادامه داد: اقدامات اجرایی گام به گام با برنامه‌های سالانه سازمان در حال اجراست، اجرای لایحه حقوقی و قانونی بستگی به مراحل اداری دارد که الان در کارگروه ماده ۵ مطرح است و اگر در این کارگروه به نتیجه برسد برای تصویب نهایی باید به کمیسیون ماده ۵ ارجاع شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • ارتباط دانش شهرسازی و مفهوم زندگی شبانه شهری، موضوع جدیدی را در شهرها شکل میدهد که از آن به عنوان «منظر شبانه شهری» یاد میشود. مفهومی نسبتاً جدید که چند سالی است در طراحی، مدیریت…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه