بناهای با ارزش خیابان ولیعصر حفظ می‌شود

دکتر اسکندر مختاری از مهندسان شهرسازی با سابقه کشور، گفت: لایحه حقوقی مستخرج از مطالعات به عمق یک پلاک در تمام طول محور خیابان ولیعصر نحوه استقرار ساختمان‌های با ارزش را معین می‌کند.
 

به گزارش روابط عمومی‌ و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ دکتر مختاری با اشاره به پروژه محور خیابان ولیعصر ادامه داد: این پروژه در چند تا لایحه تهیه و بخشی از آن در مقیاس طراحی شهری تعریف شده است، رویکردهایی که در طراحی شهری مورد توجه قرار گرفته و نتایجی که از آن حاصل شده نیز به دو بخش تقسیم شده است.
وی ادامه داد: بخشی از آن اقدامات اجرایی در قالب ساماندهی نما است که در خیابان ولیعصر در حال انجام است و سازمان زیباسازی در قسمت‌هایی مانند محور ولیعصر میدان راه آهن و میدان منیریه اینکار را شروع کرده همچنین برخی از نمای شهری در جنوب محور انقلاب نیز شروع یا تمام شده است.
مختاری معتقد است: لایحه حقوقی مستخرج از مطالعات به عمق یک پلاک در تمام طول محور از جهت نگهداری ساختمان‌های با ارزش، حفظ الگوهای معماری، تراکم، کاربری، کیفیت نماها، توده و فضا و نحوه استقرار آن در هر پلاک را معین می‌کند.
این مهندسی شهرسازی گفت: اگر این لایحه حقوقی بتواند مراحل قانونی را طی کند و در کمیسیون ماده ۵ به تصویب برسد در چهار منطقه ار مناطق شهرداری تهران ملاک عمل قرار می‌گیرد و به جای طرح تفصیلی موجود می‌نشیند.
وی ادامه داد: اقدامات اجرایی گام به گام با برنامه‌های سالانه سازمان در حال اجراست، اجرای لایحه حقوقی و قانونی بستگی به مراحل اداری دارد که الان در کارگروه ماده ۵ مطرح است و اگر در این کارگروه به نتیجه برسد برای تصویب نهایی باید به کمیسیون ماده ۵ ارجاع شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • بنظر می رسد شهرسازی مدرن بطور وحشتناک و نگران کننده ای عاری از انگیزه های هنری شده است. این شهرسازی تنها توانسته احجام مکعب شکلی را بعنوان ساختمان با یکنواختی ملال آورشان، جایگزین غنای شهرسازی…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه