میدان حسن آباد تغییر کاربری می دهد

محسن شیخ الاسلامی گفت: قرار است کاربری های طبقه همکف میدان حسن آباد که تجاری است تغییر کند و به صنایع دستی، محصولات فرهنگی و .... اختصاص یابد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، محسن شیخ الاسلامی، معاون اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان تهران درباره مرمت و بازسازی میدان حسن آباد گفت: ۳۰ مهرماه جلسه ای با حضور دکتر ضرغامی، نصرالله آبادیان، مهدی جاهد، دکتر حیدری و دکتر صابری که مشاور طرح بودند برگزار شد.
شیخ الاسلامی در ادامه بیان کرد: از زمانیکه آتش سوزی در میدان حسن آباد رخ داد مذاکراتی صورت گرفت که در نتیجه تفاهم نامه ای امضا شد و مرمت و بازسازی این بنا به مهدی جاهد که یکی از مالکین است و سهم عمده ای دارد سپرده شد.
محسن شیخ الاسلامی تاکید کرد: تعمیرات به مهدی جاهد سپرده شد و شهرداری تعمیرات و مرمت نما و پوشش شیروانی را به عهده گرفت. همچنین سازمان زیباسازی شهر تهران و دانشگاه تهران و سازمان میراث فرهنگی بخشی از کار را به عهده گرفتند.
شیخ الاسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: همچنین قرار است کاربری های طبقه همکف که تجاری است تغییر کند و به صنایع دستی، محصولات فرهنگی و .... اختصاص یابد.
محسن شیخ الاسلامی افزود: در این کار مهدی جاهد تیم خودش را دارد ولی دانشگاه تهران به عنوان مشاور حضور دارد و نمایندگان ارگان ها در آنجا حضور خواهند داشت.
شیخ الاسلامی در پایان گفت: طبق صحبت های انجام شده قرار است دو ضلع دیگر هم ترمیم شوند تا کل مجموعه بازسازی شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • سیروس قائم مقامی درسال 1308 در شهر کرج متولد شد . وی مجسمه‌سازی را زیر نظر مستقیم پروفسور مارینو مارینی - مجسمه ساز مشهور ایتالیایی فرا گرفت و در این دوران از شاگردان ممتاز او…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه