برگزاری همایش گذر و درنگ با حضور معماران مطرح کشور

معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: مبنای همایش گذر و درنگ که در 30 آبان ماه برگزار خواهد شد این است که 15 معمار مطرح کشور طرح ها و ایده های خود را در مدت زمان 7 دقیقه ارایه دهند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران ؛ یاسر جعفری در در حاشیه چهارمین نشست از مجموعه نشست‌های کمیته معماری شورای شهر با عنوان «دوباره تهران» با موضوع بررسی پروژه های "فضاهای عمومی" سازمان زیباسازی و تاکید بر درنگ‌گاه های شهر تهران، اظهار کرد: در راستای بحث پروژه ساماندهی خرده فضاهای شهری به عنوان درنگ گاه ها که 15 نقطه برای شهر تهران انتخاب شده با پیشنهاد و هماهنگی کمیته معماری و طرح های شهری شورای اسلامی شهر تهران قرار شد برای بررسی کم و کیف و روند اجرای پروژه جلسه هم اندیشی در این خصوص برگزار شود.

وی با بیان اینکه این جلسه نقطه ای برای آغاز اجرایی پروژه درنگ گاه ها خواهد بود، افزود: مبنای همایش گذر و درنگ که در 30 آبان ماه برگزار خواهد شد این است که 15 معمار مطرح کشور طرح ها و ایده های خود را در مدت زمان 7 دقیقه ارایه دهند.

معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی شهر تهران بیان کرد: امیدواریم این روش که بستری برای ارایه ایده ها و نظرات است برای اجرای اقدامات بزرگتر و عملیاتی کردن بسیاری از طرح ها کمک کننده باشد.

جعفری اضافه کرد: به دنبال ایجاد فضای مشارکت، تسهیل گری با حضور مردم و آموزش در زمینه های مختلف و مرتبط با هنر هستیم.

وی یادآور شد: سازمان زیباسازی شهر تهران به فراخور وظایف و فعالیت هایی که در سالهای گذشته داشته بحث ارتقای کیفی فضاهای شهری را در مقیاس های مختلف در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: هدف از انجام چنین فعالیت هایی اجرای کارهای بزرگ برای کلانشهر تهران بوده است.

معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به نگاه سیاست گذار کمیته معماری و طرح های شهری و شورای شهر در خصوص توجه به حضور مردم در شهر تصریح کرد: این نگاه باعث شده که به دنبال اجرای موضوعات جدیدتری برای شهر تهران باشیم.

جعفری با بیان اینکه نگاه طراحان معماری، بحث مشارکت و موضوعات اقتصادی همگی در کنار یکدیگر قرار است تبدیل به یک پروژه شود، گفت: معتقدم با به ثمر نشستن همه این لایه ها در کنار یکدیگر شاهد یک اتفاق جدید در شهر تهران باشیم.

تبلیغات فرهنگی

آمار و اطلاعات

نگارخانه