شهردار منطقه ۱۱:

تفاهم نامه مرمت و بازسازی میدان حسن آباد امضا شد

نصرالله آبادیان گفت: تفاهم نامه مرمت و بازسازی میدان حسن آباد ۳۰ مهر ماه امضا شد که براساس آن کار احیا و مرمت به یکی از مالکین سپرده شد و شهرداری ملک را به مالک تحویل داد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، نصرالله آبادیان، درباره میدان حسن آباد گفت: میدان حسن آباد دچار سوختگی شد و بعد از آن اقداماتی در دستور کار شهرداری منطقه ۱۱ و سازمان زیباسازی شهر تهران قرار گرفت که این کارها برای احیای مجدد این میدان بود.
آبادیان در ادامه بیان کرد: در نشستی از کسانیکه دارای حق مالکانه و حق سرقفلی بودند دعوت شد و آنها ملک را به شهرداری برای مرمت و احیای مجدد تحویل دادند البته بعضی از این مالکین با این واگذاری مخالف بودند.
شهردار منطقه ۱۱ تهران افزود: سازمان زیباسازی شهر تهران و شهرداری نسبت به ایجاد پوشش نما به صورت بنر اقدام کردند و داربست هایی جهت ایمنی عابرین کشیده شد. همچنین شهرداری از دانشگاه تهران برای مطالعه و کمک در مرمت دعوت کرد که این اقدام هم توسط سازمان زیباسازی شهر تهران صورت گرفت.
نصرالله آبادیان در ادامه خاطرنشان کرد: دانشگاه تهران تیم اجرایی خود را در محل حاضر کرد و نسبت به برداشت پلن موجود و برداشت آواربرداری اقدام کرد زیرا این دو مورد در بحث احیا بسیار مهم هستند.
آبادیان تاکید کرد: بعد از آن دانشگاه تهران و سازمان میراث فرهنگی ملاحظاتی را اعلام کردند و در این بین یکی از مالکین که سهم عمده ای داشت اعلام آمادگی برای احیا توسط خودش را عنوان کرد. همچنین این مالک گفت ضمن احیای بنا قصد دارد در آن محدوده کسب و کارهای غیر مرتبط را کنار بگذارد و کارهای مرتبط با فعالیت های آئینی و سنتی انجام دهد.
شهردار منطقه ۱۱ تهران عنوان کرد: جلسه ای با حضور شهرداری و سازمان زیباسازی شهر تهران صورت گرفت و تفاهم نامه ای ۳۰ مهر ماه امضا شد که براساس آن کار احیا و مرمت به مالک مورد نظر سپرده شد و شهرداری ملک را به مالک تحویل داد.
نصرالله آبادیان در پایان گفت: مهم ترین مسئله این است که احیای پوسته نما که در معرض دید عموم است و چون استحکام آن مهم است و کارکردهای بعد از پوسته زیر نظر سازمان میراث فرهنگی و شهرداری صورت می گیرد و مالک باید زیر نظر آنها به مرمت و بازسازی بپردازد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

آمار و اطلاعات

نگارخانه