مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران:

بازآفرینی آثار تاریخی هویت شهر تهران را حفظ می‌کند

دکتر برزین ضرغامی با بیان این مطلب، گفت: بازآفرینی آثار تاریخی است که می‌تواند ارزش تاریخ و هنر این شهر را حفظ و به دیگران معرفی کند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین المل سازمان زیباسازی شهرتهران، دکتر برزین ضرغامی ‌در حاشیه مراسم رونمایی از سردرب مرمت و احیا شده آگاهی شاپور،افزود: یکی از آثار تاریخی و ارزشمند تهران همین سردرب و مجموعه آگاهی بود، این سردرب، سردرب شرقی محسوب می‌شود و سردرب دیگر و کوچکتری در کوچه آگاهی قرار گرفته است، ضمن اینکه یک عمارت تاریخی دیگر هم در این مجموعه وجود دارد.
وی ادامه داد: سال گذشته که ما وارد این مجموعه شدیم، سازمان میراث فرهنگی در حال مرمت عمارت کلاه فرنگی بود اما در حال حاضر اطلاعی ندارم که این پروژه در چه وضعیتی قرار دارد.
ضرغامی‌با اشاره به چرایی ورود به احیای سردرب آگاهی، تصریح کرد: با توجه به اینکه سردرب شرقی جزو جداره شهری و بر خیابان وحدت اسلامی‌است به آن پرداختیم تا هم یک اثر تاریخی را مرمت و بازآفرینی کرده باشیم و هم اینکه جداره چون در دید مردم است، ضرورت بازسازی آن را دو چندان می کرد.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: به همین دلیل این اقدام صورت گرفت و امیدواریم بتوان سایر بناهای تاریخی را هم حفظ و هم بازآفرینی کرد و به عنوان آثاری که تاریخ تهران را تشکیل می‌دهند و بخشی از هنر و معماری شهر تهران به شمار می‌روند، برای مردم باقی بمانند.
وی اضافه کرد: زمانیکه وارد چنین پروژه‌هایی می‌شویم می‌بینیم که همین‌ها است که می‌تواند ارزش تاریخ و هنر این شهر را به دیگران معرفی کند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب:برنامه ریزی منظر شهری نویسنده:دکتر حسین کلانتری خلیل آباد- دکتر هانیه اخوت ناشر:پژوهشکده فرهنگ، هنر و معاری جهاد دانشگاهی تهیه شده در: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه