معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی:

نورپردازی تعداد مراجعه کنندگان موزه هفت چنار را افزایش داده است

معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی گفت: موزه هفت چنار با احیا، بازسازی و انجام نورپردازی جدید جذابیت بیشتری برای مردم داشته و مراجعه به این موزه افزایش یافته است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، دکتر یاسر جعفری با بیان این مطلب افزود: چند سال پیش نورپردازی در موزه هفت چنار انجام شده بود، اما با گذشت زمان و عدم نگهداری، مشکلاتی در این پروژه ایجاد و برخی از چراغ‌ها خاموش شده بود و زیبایی اولیه خود را نداشت.
وی ادامه داد: با توجه به بازدیدی که مدیران سازمان زیباسازی و مسوولان منطقه‌ای از این مجموعه داشتند به این نتیجه رسیدند که بهتر است تا نورپردازی، این مجموعه احیا، بازسازی و بخش جدیدی به آن اضافه شود چراکه افراد کمی جذب این فضا می‌شوند.
جعفری با تاکید بر اینکه تیم فنی بازدیدهای متناوبی را برای ارزیابی نورپردازی موزه هفت چنار داشت، اضافه کرد: بر همین اساس قرار شد تا در جاهایی که هنوز زیبایی نورپردازی باقی مانده احیا صورت بگیرد و سیستم‌ها به روز شود. ترمیم نورپردازی ورودی موزه که به نوعی بخش اصلی و جذاب برای بازدیدکنندگان است، بخش مهمی در این پروژه محسوب می‌شد.
معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی گفت: در نورپردازی دروازه ورودی که سازه‌ای تاریخی دارد از پروژکتورهای خطی و برای دیواره‌ای که ستون‌های سنگی داشت از پروژکتورهایی با نور زرد استفاده شد و توانست جذابیت زیادی ایجاد کند.
وی افزود: سابقا روی دیواره‌ها و ستون‌ها نورهایی استفاده شده بود که به علت شکستگی لامپ‌ها یا مشکلات سیستم نورپردازی یا استفاده از نور آبی و قرمز و ... ظاهر بدی داشت که این نورپردازی با رنگ‌های سفید و آفتابی جایگزین شد.
جعفری تصریح کرد: پشت دیوارهای ورودی درخت‌های کاج بلندی وجود دارد که در روز به خوبی دیده می‌شود اما در شب دید نداشت، تصمیم بر این شد تا با نورپردازی با رنگ سبز این کاج‌ها برای دیده شدن در شب هم آراسته شوند.
معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی گفت: در این موزه یک برجک با ارتفاع حدود 25 متر وجود دارد که آن هم در روز دیده می‌شود اما در شب اثری از آن نیست، با استفاده از پروژکتورهایی که توانایی پرتاب نور با زوایه بسته و ارتفاع زیاد را دارند توانستیم از چهار ضلع این برجک را روشن کنیم تا در شب هم کاملا دیده شود.
وی توضیح داد: با توجه به بازخوردهایی که از مدیران موزه گرفته‌ایم این اقدام باعث افزایش مراجعه مردم برای بازدید از موزه و بناهای آن شده است و در واقع نورپردازی توانسته جذابیت موزه را افزایش دهد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه