مدیر و موسس مجموعه تئاتر مستقل تهران:

املاک استیجاری فرهنگی تملک شود

مدیر و موسس مجموعه تئاتر مستقل تهران گفت: اولین اقدام دولت و نهادهای مسوول در راستای فرهنگ این است که مکان‌هایی که پاتوق فرهنگی شده را حفظ کند، یعنی باید همه املاک استیجاری فرهنگی تملک شود.
 

مصطفی کوشکی در چهارمین کارگاه پهنه فرهنگی و هنری رودکی که عصر روز گذشته (۲۷شهریور) با عنوان «اقتصاد فرهنگ مبنا» در ناحیه یک شهرداری منطقه 11 برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: قوانین دست و پا گیر شهرسازی باعث شده تا برخی از فعالیت‌های هنری با تاخیر روبرو شود، سال‌ها زمان می‌‎برد تا بتوانیم مکانی مسکونی را به یک فضای هنری تبدیل کنیم.

وی ادامه داد: در بحث پهنه فرهنگی و هنری اشاره جدی‌ به مکان‌های خصوصی‌ نشده و بحثی صورت نمی‌گیرد و دوستان شهرداری تنها به مکان‌هایی نظیر تالار رودکی و چند ساختمان دولتی و نیمه دولتی اشاره می‌‎کنند.

کوشکی افزود: اگر بحث پهنه فرهنگی و هنری رودکی تنها در حد چند تغییر فیزیکی باشد، اتفاق درستی نخواهد بود. از طرفی همه مکان‌هایی نظیر کافه‌ها، تماشاخانه‌ها و غیره که در این محدوده ایجاد شده‌اند می‌‎توانند توسط مالکان این اماکن که هیچ دغدغه فرهنگی‌ ندارند، در لحظه جمع شوند.

مدیر و موسس مجموعه تئاتر مستقل تهران گفت: با این اتفاق به نظرم پهنه فرهنگی و هنری رودکی به حالت اول خودش برمی‌‎گردد.

وی معتقد است: اگر مکان فرهنگی در جایی وجود نداشته باشد نمی‌‎توان آن محل را منطقه فرهنگی نامید. اولین اقدام دولت و نهادهای مسوول در راستای فرهنگ این است که مکان‌هایی که پاتوق فرهنگی شده را حفظ کند، یعنی باید همه املاک استیجاری فرهنگی تملک شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • مجموعه مقالات سال چاپ: 1392 مفهوم توسعه پایدار از جمله مفاهیمی است که امروزه مورد توجه بسیاری از نظریه پردازان و کارشناسان در حوزه های مختلف قرارگرفته و رفته رفته موضوعاتی چون معماری و شهرسازی…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه