معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی:

نوسازی مبلمان شهری برای ارتقای کیفیت فضای شهری ادامه دارد

معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی گفت: برای ارتقای کیفیت فضاهای شهری، آسایش و آرامش شهروندان و همچنین استفاده بهینه از مبلمان شهری در نقاط مختلف شهر از جمله بلوار کشاورز نصب و نوسازی عناصر مبلمان شهری انجام شد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، دکتر جعفری با بیان این مطلب افزود: مبلمان نصب شده در فضاهای شهری با گذشت زمان دچار آسیب، شکستگی، رفتگی رنگ و ... می‌شوند و نیاز به تعمیر، بازسازی یا تعویض دارند.

وی ادامه داد: برای بهبود وضعیت سیما و منظر شهری این امکان وجود دارد که با صرف هزینه کمتر به جای نصب مجدد با انجام بازدیدهای دوره‌ای مشخص مبلمان شهری تعمیر و بازسازی شده و مجددا قابل بهره برداری شود.

معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی، گفت: از این رو و با هدف استفاده بهینه از مبلمان موجود در سطح شهر پس از بررسی‌های لازم بلوار کشاورز به دلیل معرفی آن بعنوان «گذر فرهنگ و هنر» و عبور و مرور و استفاده زیاد شهروندان از فضای بلوار، جهت اجرای پروژه نوسازی عناصر مبلمان شهری انتخاب شد.

وی با اشاره به بخشی از فعالیت‌های صورت گرفته در این نقطه از شهر تهران، افزود: درمجموع ساماندهی و نصب حدود 690عنصر مبلمان شهری شامل: پایه چراغ به منظور بهبود وضعیت نورپردازی و روشنایی بلوار، آبخوری در فواصل مختلف به منظور آسایش و رفاه شهروندان، نوسازی و رنگ آمیزی مجدد نیمکت ها و سطل های زباله موجود در بلوار کشاورز از جمله اقداماتی است که در این محور صورت گرفته است.

جعفری اظهار کرد: برای نوسازی عناصر مبلمان شهری بلوار کشاورز در حدود 750 میلیون تومان هزینه و در مدت زمان دو ماه انجام شد و هم اکنون آماده بهره برداری است.

معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی گفت: این معاونت در نظر دارد جهت استفاده بهینه و حفظ عناصر مبلمان شهری موجود در شهر تهران با رعایت اصول و ضوابط استاندارد‌های حفظ و نگهداری مبلمان شهری نسبت به تعمیر و بازسازی عناصر مبلمان شهری اقدام کند.

وی تصریح کرد: در این راستا تعدادی از محورهای شهر تهران از جمله محور پانزده خرداد، باغ سپهسالار، محور انقلاب-آزادی، به لحاظ مبلمان شهری (نیمکت و سطل زباله) مجددا رنگ آمیزی و نوسازی شده است.

همچنین پروژه نوسازی و بهسازی مبلمان شهری محور کریم خان در دستور کار قرار گرفته است که اجرای آن از ابتدای پلازای هفت تیر آغاز شد و تا میدان ولیعصر ( عج) ادامه دارد.

تبلیغات فرهنگی

آمار و اطلاعات

نگارخانه