معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی شهر تهران اعلام کرد:

آغاز احیا و مرمت 34 بنای تاریخی در پهنه رودکی

معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی شهرداری تهران از آغازمرمت 34 بنای تاریخی در پهنه فرهنگ و هنر رودکی خبر داد.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران؛ یاسر جعفری با بیان این مطلب افزود: با توجه به اینکه از اواسط سال گذشته مدیریت احیا و مرمت پهنه رودکی با تاکید کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران برعهده سازمان زیباسازی قرار داده شده، جلسات متعدد با 11 سازمان مسئول در این طرح برگزار و اقداماتی نیز در این زمینه انجام شده است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر مناسب سازی کالبدی بناهای تاریخی و واجد ارزش در این محدوده در حال انجام است، ادامه داد: طبق برنامه ریزی های انجام شده برای احیای پهنه فرهنگ و هنر رودکی، دو گام ساماندهی جداره های تاریخی واقع در این محدوده و همچنین کف سازی معابر آن به ویژه خیابان شهریار به عنوان ورودی شرقی پهنه رودکی از مقابل تالار وحدت تا محدوده تئاتر شهر در دستور کار قرار گرفت.
معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان اینکه طبق برنامه ریزی هایی که در سال گذشته انجام شد، موضوع پیرایش و ساماندهی و مرمت بناهای تاریخی در این پهنه آغاز شد،گفت: طبق مطالعاتی که انجام شد، در این محور پلاک های ارزشمند شناسایی و مرمت این بناها نیز به بهترین شکل ممکن اجرایی شد.
به گفته وی؛ در سال جاری نیز پیمانکار مشغول مرمت 34 بنای تاریخی و واجد ارزش شناسایی شده در پهنه فرهنگ و هنر رودکی است.
جعفری با اشاره به اینکه خانه های ارزشمند واقع در محدوده پهنه رودکی مربوط به دوره های مختلف تاریخی است، یادآور شد: طبق مطالعاتی که مشاور در سال گذشته انجام داد، حدود100بنا شناسایی شد اما آنچه که اسناد گذشته میراث فرهنگی تایید می کند، این است که در حدود 34 تا 37 بنای تاریخی که به ثبت رسیده است، وجود دارد که متاسفانه اواخر سال گذشته یک بنای تاریخی در خیابان شهریار توسط مالک بخش خصوصی تخریب شد.
وی تاکید کرد: مابقی بناها را می توان به عنوان بناهای واجد ارزش و هویت بخش به محله، روی آن برنامه ریزی کرد و به بهره برداری رساند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • کتاب مذکور به  همت سازمان زیباسازی شهرداری تهران به سه زبان فارسی،انگلیسی و عربی  در اواخر سال 1390 در سه هزارنسخه به چاپ رسید.کتاب حاضر شرح حال تصویری تهران قدیم و امروز میباشد ،که توسط…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه