دکتر برزین ضرغامی:

فضاهای شهری برای اقشار خاص از جمله معلولین و سالمندان مناسب سازی می شوند

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران از مناسب سازی فضاهای شهری برای اقشار خاص جامعه از جمله معلولین، سالمندان و کودکان خبر داد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، دکتر برزین ضرغامی ضمن اعلام این خبر گفت: در راستای ساماندهی و سیاست گذاری برای ایجاد نظم و جلوگیری از پراکندگی فضاهای شهری، برای اولین بار طرح مصوب مبلمان شهری از سوی سازمان زیباسازی ابلاغ شد.
وی افزود: اعتقاد ما این است که مبلمان شهری باید از دل مردم و متناسب با فرهنگ و نیازهای شهروندان بیرون بیاید و بر این اصل مهم تاکید داریم.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران ادامه داد: یکی از اتفاقات جدید در خصوص مبلمان شهری، مشارکت دادن فعالان حوزه وقف در بحث مبلمان شهری است که با برگزاری جلسات مختلف، خوشبختانه توافقات خوبی هم حاصل شده است تا به مانند بخش های دیگر، در حوزه مبلمان شهری هم بحث وقف را اجرایی کنیم.
دکتر ضرغامی با تاکید بر مناسب سازی فضاهای شهری از جمله مبلمان شهری برای افراد خاص جامعه گفت: یکی از تاکیدات ما بر این موضوع مهم بوده که مبلمان شهری متناسب برای معلولین، سالمندان و کودکان در سطح شهر دیده شود تا این افراد که شاید شرایط خاصی داشته باشند بتوانند به راحتی از این مبلمان استفاده کنند.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به این موضوع که ساماندهی مبلمان شهری میدان انقلاب به عنوان طرح پایلوت آغاز شده، اظهار داشت: ایجاد فضاهای شهری مناسب کودکان که ترکیبی از فضاهای آموزشی و سرگرمی باشد در دستور کار این سازمان قرار دارد.
دکتر ضرغامی در پایان به ساماندهی و اضافه کردن سرویس های بهداشتی سطح شهر اشاره کرد و گفت: طرح های جدیدی در این خصوص پیش بینی شده و ساماندهی و احداث سرویس های بهداشتی با کیفیت در سطح شهر آغاز شده که در نیمه دوم سال به بهره برداری خواهند رسید.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • مقدمه:فعالیتها و سرگرمیهای عصرگاهی و شبانه برای مدتهای مدید از ویژگیهای مقاصد گردشگری، و به عنوان عنصری اصلی در اقتصادِ تجربه 2رویدادها، اجراهای زنده هنری و تجمعهای اجتماعی در اطراف کافهها، رستورانها و سایر مکانها…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه