راه اندازی جریان اجتماعی موفق با حضور درنگ گاه‌ها

مسئول پروژه درنگ گاه شماره یک گفت: قطعا درنگ گاه‌ها موضوع مهمی هستند و تاثیر فوق العاده‌ای در شهر می‌گذارد و به نظرم کل استراتژی و رویکرد؛ درست و به جا است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، مهدی کامبوزیا با بیان این مطلب افزود: در مورد درنگ گاه‌ها رویکرد این بود که اقدام تاثیرگذاری از لحاظ اجتماعی با تفکر و استراتژی معماری برای مردمی که در محله جوادیه زندگی می‌کنند، انجام شود. این کار می‌تواند در قالب راه حلی برای رفع مشکل یا ایجاد فضایی برای بهبود حال مردم، در این محله‌ باشد.
وی درباره موقعیت درنگ گاه جوادیه، ادامه داد: زمینی که برای احداث درنگ گاه به ما داده شد در کنار سرای محله بانوان قرار داشت، مردم این محله از این موضوع که خانم‌ها نمی‌توانند فضایی برای حضور اجتماعی داشته باشند تا به راحتی کارهایشان را انجام دهند، گلایه داشتند. با توجه به فرهنگ ما خانم‌ها نیاز دارند جایی داشته باشند که بتواند به راحتی وقت بگذرانند.
کامبوزیا اضافه کرد: با توجه به این موضوع، زمین را با سرای محله ادغام و تبدیل به فضایی باز کردیم تا بانوان در آن به راحتی وقت بگذرانند.
مسئول پروژه درنگ گاه شماره یک اظهارکرد: مهم است که بتوانیم المان‌ها و ارزش‌های محلی را در پروژه دخیل کنیم. هر چقدر بافت ریشه دار تر باشد این کار مهمتر است. هر محله شخصیت خودش را دارد و بدون نگاه کردن به این مساله نمی‌توان وارد این موضوع شد.
وی تاکید کرد: روابط اجتماعی و خواستگاه مردم به شدت در نوع و موضوع طراحی است.
کامبوزیا درباره تاثیر درنگ گاه‌ها در افزایش تعاملات اجتماعی افزود: مدت‌ها پیش پروژه‌ای را به همراه سازمان زیباسازی در پارک ملت اجرا کردیم. در واقع فضای سبزی وجود داشت که آن را به مبلمان شهری تبدیل کردیم الان که بعد از مدت‌ها به این پروژه سر می‌زنم می‌بینم که چقدر مورد استقبال مردم قرار گرفته است.
مسئول پروژه درنگ گاه شماره یک تصریح کرد: این خیلی جذاب است که ببینید شما یک جریان اجتماعی موفق را راه اندازی کرده‌اید، قطعا موضوع درنگ گاه‌ها که موضوع مهمی‌ است و می‌تواند تاثیر فوق‌العاده‌ای در بین مردم بگذارد و به نظرم کل استراتژی و رویکرد درست و به جا است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • مجموعه مقالات سال چاپ: 1392 مفهوم توسعه پایدار از جمله مفاهیمی است که امروزه مورد توجه بسیاری از نظریه پردازان و کارشناسان در حوزه های مختلف قرارگرفته و رفته رفته موضوعاتی چون معماری و شهرسازی…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه