حفظ هویت مهمترین دغدغه در پیرایش شهری

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، حمیدرضا مولوی با بیان این مطلب افزود: ما افتخار داشتیم که از سال 94 در بحث پیرایش و حذف زوائد و جداره بندی خیابان انقلاب، میدان بهارستان و کوچه طبس با سازمان زیباسازی همکاری کنیم و بتوانیم این کار را انجام بدهیم. پروژه مورد نظر ساختمانی در ضلع جنوب غربی میدان فردوسی بود که حدود 1700 مترمربع نمای آن مورد بهسازی قرار گرفت.
وی ادامه داد: این پروژه از بین 420 پروژه معماری در جهان جزو 20 طرح برتر در بنیاد آقاخان فرانسه انتخاب شد.
مولوی اضافه کرد: حدود 8 ماه برای اجرای این پروژه زمان گذاشته شد و توانستیم نمای ساختمان را به طرح سابق خود برگردانیم. با توجه به اینکه این محور در مرکز شهر قرار دارد از مواد نانو استفاده شده تا گرد و خاک و ذرات معلق نتواند به آن آسیب برساند.
مدیرعامل شرکت مهندسی بناسازان کژال درباره تاثیر این پروژه در بین مردم گفت: در ابتدای شروع به کار مردم با این کار مخالف بودند چون اطلاعی درباره آن نداشتند اما زمانیکه نتیجه این کار را در چند ساختمان دیدند نسبت به این پروژه دید بهتری پیدا کردند. این کار سیمای بسیار زیبایی به ویژه در این منطقه از شهر که بناهای قدیمی‌ و فرسوده دارد، بخشیده است.
وی اضافه کرد: تمام تلاش ما این بود که بتوانیم با بهسازی، هویت بناها را حفظ کنیم چراکه این کار برای مردم هم ارزش بیشتری دارد و هم از آن استقبال می‌کنند. به نظرم این پروژه کاری ملی برای حفظ بناهای تاریخی است.
مولوی تاکید کرد: احیای بناها و محیط شهری نه تنها برای مردم خودمان بلکه برای توریست‌ها هم جذابیت دارد و این اتفاق می‌تواند با جذب توریست به اقتصاد شهر کمک کند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • ارتباط دانش شهرسازی و مفهوم زندگی شبانه شهری، موضوع جدیدی را در شهرها شکل میدهد که از آن به عنوان «منظر شبانه شهری» یاد میشود. مفهومی نسبتاً جدید که چند سالی است در طراحی، مدیریت…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه