پروژه احیا در بهبود وضعیت شهری اثرگذار است

مسوول برگزاری نمایشگاه بیست اثر منتخب بنیاد معماری آقاخان گفت: یکی از مهمترین نظرات بنیاد معماری آقاخان اثرگذاری پروژه در زندگی مردم شهر است و قرار گرفتن پروژه احیای خیابان انقلاب بین بیست اثر برتر معماری جهان موید اثرگذار بودن آن است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، امیرمسعود انوشفر مشاور سازمان زیباسازی در پروژه احیای محور انقلاب با بیان این مطلب و با اشاره به اینکه این پروژه از سال 95 آغاز شد، افزود: هیچگونه اقدامی‌بدون مشارکت مردمی‌نمی‌تواند پیش برود و برای همین هم در ابتدا تسهیل گری و برقراری ارتباط با مردم صورت گرفت تا بتوانیم آنها را در این راه همراه کنیم.
وی ادامه داد: تقریبا بیش از 80 درصد پروژه در طول یکسال به پایان رسید و ما اصرار داشتیم تا بناهای تاریخی را نگه داریم و بتوانیم آنها را به حالت اولیه خود برگردانیم، در ادامه اتفاقی که افتاد معرفی این پروژه به بنیاد معماری آقاخان بود که خوشبختانه بین بیست اثر برگزیده قرار گرفت.
انوشفر اظهار کرد: نتیجه نهایی این مسابقه در شهریور ماه اعلام خواهد شد اما نکته مهم تر این است که این پروژه‌ها در همه جای دنیا به نمایش در می‌آیند که برای این پروژه امتیازی به شمار می‌رود که بتواند خودش را به دنیا معرفی کند.
مسوول برگزاری نمایشگاه بیست اثر منتخب بنیاد معماری آقاخان درباره اثرگذاری این پروژه گفت: یکی از نظرهای مهم در مسابقه آقاخان اثرگذاری پروژه در زندگی شهری مردم است، ما شاهد این هستیم که کارهای خیلی خوبی در این پروژه و حتی خیابان نوفل لوشاتو و کوچه لولاگر انجام شده و عرصه کار از 60 سانتیمتر به 60 متر و نهایتا 600 متری توسعه پیدا کرد.
وی ادامه داد: این اتفاق باعث شد تا یک کار کوچک تاثیر بزرگی داشته باشد و باعث شده تا محورهای دیگری مانند حافظ، فردوسی و ویلا و حتی چهارراه ولیعصر تحت تاثیر قرار بگیرد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • مطالعه، بررسی و تهیه ضوابط و دستورالعمل های اجرایی کاربرد رنگ در منظر شهری با توجه به نیاز شهرداری به تحقیقات در حوزه رنگ ‌آمیزی شهری، پروژه مطالعاتی تدوین دستورالعمل‌های اجرایی کاربرد رنگ در منظر…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه