بازسازی تئاتر نصر می‌تواند بخشی از هویت اصلی لاله زار را بازگرداند

یک نویسنده و روزنامه نگار گفت: بازسازی تئاتر نصر می‌تواند بخشی از هویت اصلی لاله زار را بازگرداند، احیای چنین بناهایی به بازآفرینی هویت شهری کمک می‌کند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، فیاض زاهد، استاد دانشگاه، نویسنده و روزنامه نگار در بازدید از تئاتر نصر در خیابان لاله زار که به زودی بازسازی و احیا می‌شود، بیان کرد: بازسازی این بنا، در دوره‌ای که شهر هویت خود را با تخریب باغات و باغچه‌های داخل شهر از دست داده، اتفاق مبارکی است.
وی با بیان اینکه احیای چنین بناهایی به بازآفرینی هویت شهری کمک می‌کند، گفت: بازسازی تئاتر نصر می‌تواند بخشی از هویت اصلی لاله زار را بازگرداند.
زاهد با اشاره به اینکه دکتر حناچی، متخصص شهرساز و صاحب سبک در معماری است، گفت: او اقدامات موثری را در راستای انسانی تر کردن فضای زیستی انجام داده است و امیدواریم در خصوص بازسازی مناطق تاریخی شهر سریعتر عمل کند تا علاوه بر سودآوری اقتصادی به احیای هویت اصلی شهر تهران کمک کند.
این روزنامه نگار ادامه داد: جوان‌های امروزی رنسانسی به گذشته انجام می‌دهند، آن‌ها به بازبینی و بازآفرینی هویت شهری اصرار دارند و حتی در حوزه‌های ملی مانند انتخاب اسم‌های ملی و ایرانی، رفتن به کافه‌هایی مانند کافه نادری و خواندن مجله‌هایی مانند نگین هم تمایل نشان می‌دهند که این نوستالژی نسلی بسیار قابل تقدیر است.
این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه انسان‌ها به بازگشت به گذشته علاقه بسیاری دارند، گفت: تا زمانی که کارگر باشید از دیزی بدتان می‌آید اما وقتی تحصیلکرده و روشن فکر باشید برای پز دادن، دیزی می‌خورید. افرادی که مدرن زندگی می‌کنند به نوستالژی‌ها اهمیت بیشتری می‌دهند در نتیجه باید با تحریک این بخش از زندگی این افراد، آنها را به دیدار محله‌های قدیمی‌ و نوستالژی دعوت کرد تا علاوه بر کمک اقتصادی به رشد صنعت توریسم کمک شود.
زاهد اظهارکرد: در دوره‌ای که تماشاگر تئاتر و تحصیلکرده این رشته به وفور دیده می‌شود، بازسازی و احیای تئاتر نصر با استقبال گرمی‌ مواجه خواهد شد. از طرفی می‌تواند باعث جذب توریست خارجی و داخلی شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نویسنده: غلامرضا مقصودی در طراحی شهری کوشش شهرسازان و معماران همواره برای خلق فضاهای مطلوب و سودمند برای استفاده بهتر انسان‌ها بوده‌است که برای رسیدن به این هدف، اطلاع از نحوه‌ی برخورد و رفتار انسان…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه