تئاتر نصر سندی از تاریخ فرهنگ معاصر است

مدیر طراحی شرکت توسعه فضای فرهنگی شهرداری تهران گفت: تئاتر نصر سندی از تاریخ فرهنگی معاصر شهر تهران و حتی کشور است و احیای آن اقدامی‌ارزشمند در توسعه فرهنگی دارد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، هادی جدی در بازدید از مجموعه تئاتر نصر با بیان این موضوع افزود: برگزاری این کارگاه تجربه فوق العاده‌ای است که تیم برگزاری برای دومین بار بوجود آورده و این ارزشمند است چراکه قبل از شروع عملیات مرمت و بازسازی در گام اول هر آنچه را که ارزشمند است را محافظت کرده، نگاه داشته‌ و با دسته بندی مقدماتی برای مردم به نمایش گذاشته و حالا می‌بینیم که چه استقبالی از آن شده است.
وی ادامه داد: حفظ و عرضه تمام مستندات هم به لحاظ اجتماعی و هم به لحاظ علمی‌برای مردم رویکرد جدیدی شده که در پروژه‌های مرمتی این اسناد را با نگاه دیگری ببینم. شاید در تجربیات قبلی پیمانکاری وارد این مجموعه می‌شد در اولین اقدام اسناد را دور می‌ریخت و بعد کار عمرانی خود را آغاز می‌کرد.
وی اظهار کرد: در حالی که اتفاقا این رخداد جدیدی است و مردم هم استقبال کردند، و خیلی ارزشمند شمرده و باید به آن پرداخته شود.
جدی در پاسخ به این سوال که آیا چنین اقدامی‌در توسعه فرهنگ شهر موثر است، تاکید کرد: حتما همینطور است، اینجا سندی از تاریخ فرهنگ کشور و معاصر بوده و سند ارزشمندی است که اگر همین طور حفظ و در آن به روی عموم مردم برای بازدید باز باشد می‌تواند حائز اهمیت و ارزش باشد بویژه اینکه مردم از آن استقبال می‌کنند و اگر استقبال نمی‌شد باید در رویکرد تجدیدنظر می‌شد.
وی ادامه داد: این مردم دوست دارند که همین فضا را با همه داروندارهایش ببینند، بعضی خاطراتشان زنده و جوان‌ها هم با تاریخ فرهنگ تهران آشنا می‌شوند و ما وظیفه داریم به آن توجه کنیم و این جای تقدیر و تشکر از سازمان زیباسازی شهرداری تهران دارد که در این زمینه پیشگام شده است.
وی در پاسخ به این سوال که آیا احیای بافت‌های تاریخی می‌تواند به تغییر چهره خیابان لاله‌زار کمک کند، گفت: در ابتدا باید پرسید آیا ما دنبال این هستیم که بافت قدیمی‌لاله‌زار برگردد؟ لاله‌زار چندین دوره دارد. مثل همه جای شهر دوران تحول زیادی داشته است. در حال حاضر هم لاله‌زار حال خوبی ندارد.
وی تصریح کرد: این فضا به عنوان بخشی از شهر فضای بسیار نامطبوعی دارد درحالیکه این خیابان زمانی شانزلیزه ایران و یکی از کانون‌های مشروطه بوده است، البته الان توقعی نیست که به همان دوران برگردیم اما اینکه تاحدودی این مهم محقق شود حائز ارزش بوده و جای تشکر دارد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

آمار و اطلاعات

نگارخانه