آینه کاری‌ و گچ‌بری‌ تئاتر نصر، از جذابیت‌های بصری آن است

یک عکاس گفت: تئاتر نصر دارای زیبایی بصری فوق العاده‌ای است یکی از آن جذابیت‌ها آینه کاری‌های ظریف و گچ‌بری‌های پیچیده‌ای است که این بنا را دارای شخصیت هنری، فرهنگی و تاریخی مربوط به دوره قاجار می‌کند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، امیر نادری با بیان این مطلب اضافه کرد: از کودکی به بناهای باستانی و بازمانده‌های تاریخی را علاقه‌مند بودم و با توجه به شغلم از اکثر بناهای تاریخی و معماری آن‌ها عکاسی کرده‌ام.
وی افزود: تئاتر نصر دارای زیبایی بصری فوق العاده‌ای است. یکی از جذابیت‌های بصری این سالن آینه کاری‌های ظریف و گچ‌بری‌های پیچیده‌ای است که این بنا را دارای شخصیت هنری، فرهنگی و تاریخی مربوط به دوره قاجار می‌کند؛ موضوعی که امروزه در معماری مدرن کمتر دیده می‌شود و اغلب بنا‌ها هویت و شخصیت مستقلی ندارند و برای آیندگان نمی‌تواند بیانگر معماری پس از انقلاب باشد.
این عکاس تصریح کرد: متاسفانه وسواسی که معماران و تهیه کنندگان این اثر هنری، تئاترنصر، داشتند در معماران امروزی کمتر دیده می‌شود.
نادری بیان کرد: این ظرافت در معماری داخلی شاید برای یک سالن تئاتر زیاده روی باشد اما به دلیل تفاوت با سایر سالن‌های مدرن تئاتر مورد توجه قرار می‌گیرد و با توجه به پیشینه این تماشاخانه، می‌تواند باعث جذب توریست شود.
این عکاس با اشاره به بازسازی تئاتر نصر گفت: در امر بازسازی این بنا باید به از بین نرفتن المان‌هایی که معرف گذشته است، توجه کرد. قطعا تغییر کاربری تماشاخانه تهران به موزه تئاتر نصر بهترین تصمیم است و مرمت این سالن با توجه به امکان ریزش سقف یا دیوار، باید به اندازه‌ای باشد که به بازدیدکنندگان آسیبی وارد نشود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه