فلکه دوم‌ نیروی هوایی پروژه ای با استانداردهای روز دنیا است/ پیاده راه سازی ارتباط شهروندان با محیط پارک را امن تر می کند

جعفری معاون فنی و طرح های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: اصلاح مبلمان‌ و نور شب فلکه دوم نیروی هوایی نیز به منظور اجرای یک پروژه با کیفیت انجام خواهد شد. به دنبال این هستیم که در مدت زمان ۱۰ ماه میدانی با استانداردهای روز دنیا را در این ‌منطقه داشته باشیم.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ یاسر جعفری در مراسم آغاز پروژه ساماندهی و ارتقاء کیفی فلکه دوم نیروی هوایی با بیان اینکه ساماندهی این محور بارها از طرف دوستان منطقه ۱۳ مطرح شده بود، گفت: دوستان ما در شهرداری منطقه ۱۳ بر این عقیده اند که فلکه دوم نیروی هوایی اصلی ترین فضای این منطقه محسوب می شود به همین دلیل باید نسبت به ساماندهی آن‌ اقداماتی صورت گیرد.
وی با بیان‌ اینکه مردم این منطقه از این فضا استفاده زیادی می کنند، افزود: این فضا بزرگترین پارک فلکه منطقه است به همین دلیل نیاز به ساماندهی و ارتقاء بخشی دارد.
جعفری در ادامه با تاکید بر اینکه سازمان زیباسازی بر اساس فراخوان کارهای خود، بحث ساماندهی میادین شهر تهران را جزو اولویت های کاری خود قرار داده است، تصریح کرد: از سال گذشته تاکنون زیباسازی توانسته پروژه های خوبی را در شهر تهران اجرایی کند که از مهمترین آنها می توان به پلازای میدان راه آهن به عنوان پلازای اصلی شهر تهران اشاره کرد.
معاون فنی و طرح های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران به شروع پروژه هفت تیر به عنوان پلازای مرکزی شهر تهران اشاره کرد و گفت: در شرق تهران نیز پروژه فلکه دوم نیروی هوایی شروع شده و تا پایان سال با همکاری شهرداری منطقه ۱۳ به بهره برداری خواهد رسید.
وی با بیان اینکه در خصوص مسائل فنی پروژه بحث هایی از نظر آسیب شناسی مطرح شده است، بیان‌کرد: موضوع رینگ پیاده راه اطراف میدان یکی از این مباحث است، این میدان نزدیک ‌به ۳ متر عرض دارد، با دوستان ترافیکی جلساتی برگزار شد تا بتوانیم به عرض پیاده راه اطراف میدان اضافه‌ کنیم.
جعفری ادامه داد: بخش های پیاده راه اطراف میدان به مساحت ۴ هزار متر توسعه پیدا می کند و با این اتفاق نزدیک به ۴هزار متر فضای پیاده راه در اطراف میدان‌ خواهیم داشت.
به گفته معاون‌ فنی و طرح های شهری سازمان زیباسازی این اتفاق در گام اول کیفیت بهینه برای این محدوده به جا خواهد گذشت. همچنین دسترسی هایی که با توجه به همسان سازی در پیاده راه به سمت پارک در تقاطع هایی دیده شده است.
وی اضافه کرد: پیاده راه سازی ارتباط شهروندان با محیط پارک را امن تر می کند.‌ سنگ فرش و استفاده از مصالح با کیفیت نیز به منظور ساماندهی بهتر در دستور کار قرار دارد.
جعفری یادآور شد: ساماندهی آبنمای آسیب دیده وسط فلکه بسیار مهم است چراکه عهده زیادی از مردم از این ‌فضا استفاده می‌کنند، در طرحی که دیده شده بخش هایی از آبنما به منظور فضای بازی برای استفاده برنامه های فرهنگی خواهد بود.
معاون فنی و طرح های شهری سازمان زیباسازی گفت: در گام ‌سوم‌ ترمیم کف سازی های محوطه خواهد بود، حداقل هزینه برای ترمیم فضاهای داخلی خواهیم داشت.

وی افزود: اصلاح مبلمان‌ و نور شب فلکه دوم نیروی هوایی نیز به منظور اجرای یک پروژه با کیفیت انجام خواهد شد. به دنبال این هستیم که در مدت زمان ۱۰ ماه میدانی با استانداردهای روز دنیا را در این ‌منطقه داشته باشیم.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه