تئاتر نصر میراث تئاتر کشور است

یکی از بازدیدکنندگان از مجموعه تئاتر نصر گفت: تئاتر نصر یکی از اولین سالن‌های اجرای نمایش در ایران بوده و افراد مهمی در آن برنامه اجرا کرده‎اند و به نوعی میراث هنر تئاتر ایران محسوب می‌شود.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، محمد جهانی با بیان این مطلب و با اشاره به انگیزه حضورش در تئاتر نصر، اضافه کرد: من عاشق هنر تئاتر هستم و هرجایی برنامه‌ای در این باره انجام شود حتما خودم را می‌رسانم، زمانیکه شنیدم تئاتر نصر برای بازدید عموم آزاد است خودم را به اینجا رساندم چون می‌دانستم تئاتر نصر یکی از قدیمی ترین سالن‌های اجرای این هنر ماندگار است.
وی درباره انتظارش از سازمان زیباسازی در بازسازی و احیای تئاتر نصر گفت: من به عنوان یک شهروند انتظار دارم تا این بنا خیلی زود و البته با حفظ اصالت خود بازسازی و احیا شود تا شاید مهمترین بخش از تاریخ هنر تهران بیشتر شناخته شود.
جهانی معتقد است: برخی از سودجویی‌ها باعث شده تا بسیاری از اماکن و خانه‌های تاریخی که هویت کشور هستند، امروز به مراکز تجاری و مال‌ تبدیل شود اما شهر به فرهنگ و هنر هم نیاز دارد تا بتواند در کنار هیاهوی اقتصادی آرامش هم داشته باشد.
وی ادامه داد: تئاتر نصر میراث این هنر است و تهران به داشتن آن باید افتخار کند، بازسازی و احیای این بنای با ارزش حس همزاد پنداری در مردم شهر را تقویت خواهد کرد و همانگونه که امروز این جمعیت برای دیدن آن در این سالن حضور یافته‌اند بعد از احیا نیز حضور خواهند داشت.
جهانی افزود: به نظرم این اتفاق مهمی بوده و اثر فرهنگی زیادی در بین مردم خواهد داشت. از طرفی خیابان لاله‌زار هم می‌تواند کمی از آن هویت تاریخی خود را باز یابد و این فرصت خوبی است تا نسل امروز هم سابقه فرهنگی این خیابان را بهتر بشناسد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب: مجموعه تهران پژوهی 1 و 2 ناشر: دفتر پژوهش­های  فرهنگی تهیه شده در: معاونت برنامه­ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران - مدیریت مطالعات و آموزش - واحد آموزش شمارگان: از هر عنوان…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه