احیای تئاتر نصر احیای هویت است

یکی از بازدیدکنندگان تئاتر نصر گفت: این مجموعه با ارزش برگی از تاریخ فرهنگی کشور و شهر تهران است و احیای آن احیای هویت فرهنگی است.
 

لیلا ابراهیمی‌ با بیان این مطلب افزود: بناهای تاریخی جزئی از هویت هر کشور است که می‌تواند گذشته آن را به نسل امروز و آینده نشان دهد. بدون این تاریخ شهر بدون شناسنامه است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، وی ادامه داد: تئاتر نصر محل اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری زیادی بوده و داستان‌های زیادی برای خود دارد که نباید بگذاریم این داستان‌ها به فراموشی سپرده شود.
ابراهیمی‌ معتقد است: به نظرم هویت یکی از ارکان مهم برای شناساندن شهرمان به همه دنیا است و این موضوع بسیار مهمی‌است. اینکه این مجموعه پس از سال‌ها متروک ماندن قرار است احیا شود باعث خوشحالی است. امیدوارم در آینده نزدیک شاهد بازگشایی تئاتر نصر باشم.
وی ضمن تقدیر از احیای تئاتر نصر گفت: به نظرم از دید یک شهروند اینکه سازمان زیباسازی شهرداری تهران برای احیای این مجموعه اقدام کرده است بسیار مهم و تاثیرگذار از نظر اجتماعی و فرهنگی خواهد بود و افزایش چنین اقداماتی می‌توان به تغییر فرهنگ عمومی ‌و ارزش گذاری بر اماکن تاریخی و فرهنگی امیدوار بود.
این بازدیدکننده اضافه کرد: خیلی از کسانی که برای بازدید از تئاتر نصر آمده‌اند جوان بوده و خیلی از گذشته فرهنگی خود اطلاعی ندارند و این حضور نیاز آنها به آگاهی از گذشته را نشان می‌دهد. بدون شک همه ما زمانیکه بدانیم چه گذشته غنی فرهنگی‌ای داشتیم می‌توانم خیلی محکم تر درباره آن حرف بزنیم.
ابراهیمی‌ تصریح کرد: انتظار من از مسوولان این است که تنها به احیای تئاتر نصر اکتفا نکرده و باقی اماکن تاریخی و فرهنگی شهر را احیا کنند. اینگونه فعالیت ها در کنار سایر امور شهرداری جزو خواسته‌های مردم است و باید انجام شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • زبان منظر نویسنده: آن ویستون اسپیرن مترجم: دکتر سید حسین بحرینی و دکتر بهناز امین‌زاده در دهه‌های اخیر، مباحث زبان‌شناسی در فلسفه، توسعه چشمگیری داشته و به موازات آن استفاده از زبان‌شناسی کاربردی در زمینه‌های…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه