مکان‌هایی مانند سالن تئاتر نصر نباید تبدیل به موزه شود

نویسنده، کارگردان و مدرس تئاتر گفت: فعالیت تئاتر نصر در منطقه جغرافیای آن تاثیر مثبتی خواهد گذاشت اما احیای یک سالن تئاتر در خیابان لاله زار به تنهایی نمی‌تواند واقعه خوبی باشد و بهتر است سراسر این خیابان رونق فرهنگی بگیرد و بازسازی شود.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، هومن رهنمون پس از بازدید از تئاتر نصر در خیابان لاله‌زار درباره تاثیر بازسازی این مکان بر فرهنگ و هنر بیان کرد: قطعا اضافه شدن یک سالن تئاتر تاثیر مثبتی بر روی تئاتر و فرهنگ و هنر ما خواهد داشت. بازسازی یک سالن تئاتر یعنی ایجاد یک فضای فرهنگی جدید برای تولید تئاترهای بیشتر و دسترسی تماشاگر جدید.
وی افزود: فعالیت تئاتر نصر در منطقه جغرافیای آن تاثیر مثبتی خواهد گذاشت اما احیای یک سالن تئاتر در خیابان لاله‌زار به تنهایی نمی‌تواند کاری پیش ببرد و بهتر است سراسر این خیابان رونق فرهنگی بگیرد و بازسازی شود.
رهنمون با تاکید بر اینکه مکان‌هایی مانند سالن تئاتر نصر نباید تبدیل به موزه شود، گفت: گروه‌های تئاتری، ذی‌نفع‌ترین و اصولی‌ترین گروه‌هایی هستند که باید تئاتر نصر به آنها تحویل داده شود تا با همکاری گروه‌های دانشجویی مرمت و معماری به احیای این تماشاخانه قدیمی‌ بپردازند.
این کارگردان تئاتر ادامه داد: دانشجوهای رشته مرمت و نوسازی عاشقانه کار خود را انجام می‌دهند و گاهی ساختمان‌هایی را مرمت می‌کنند که در آن دستمزدشان از یک کارگر عادی ساختمان کمتر است.
وی بیان کرد: نیازی نیست که سالن تئاتر کاملا بازسازی و بعد تحویل جامعه هنری داده شود، می‌توان همزمان با مرمت تئاتر نصر، گروه‌های تئاتر در سالن نمایش این تماشاخانه نمایش خود را اجرا کنند. قطعا گروه‌هایی وجود دارند که حاضرند با وجود نورپردازی و سیستم صدای قدیمی، نمایش خود را بر روی پرده ببرند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • کتاب «تهران در تصویر» نویسنده: یحیی ذکاء و محمد حسن سمسار کلانشهر تهران از نظر پیشینه تاریخی و در سنجش با شهرهای کهنسال ایران، شهری نوساز و جوان است. کهن ترین سندی که در آن…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه