معاون فنی سازمان زیبا سازی شهر تهران:

تغییر محسوس سبک زندگی ساکنان پهنه فرهنگ و هنر رودکی/ افزایش ارزش افزوده املاک پهنه فرهنگی و هنری پهنه رودکی/ مالکان به جای تخریب و نوسازی به دنبال احیای بناهای تاریخی هستند.

معاون فنی سازمان زیبا سازی گفت: با اجرای پروژه پهنه فرهنگ و هنر رودکی نه تنها سبک زندگی ساکنان این محدوده در حال تغییر است، بلکه ارزش افزوده املاک نیز بیشتر شده است.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیبا سازی شهر تهران؛ یاسر جعفری با بیان این مطلب افزود: ورود عملیاتی سازمان زیبا سازی در پهنه رودکی باعث شد مالکان پلاک های تاریخی به دنبال راهکاری مشخص جهت احیای دوباره ملک واجد ارزش خود برای تغییر کاربری و احیا و مرمت آن تلاش کنند.
وی با بیان اینکه اجرای این طرح باعث شد تا رویکرد زندگی در این محدوده در میان ساکنان تغییر کند، ادامه داد: تا قبل از اجرای این طرح ساکنان بر این باور بودند که این محدوده یک فضای از دست رفته شهری است که برای زندگی کردن مناسب نیست اما بعد از این اتفاق باعث شد نه تنها سبک زندگی ساکنان پهنه رودکی تغییر کند، بلکه امید به زندگی در این محدوده با بالا رفتن ارزش افزوده پلاک ها بیشتر شد.
معاون فنی سازمان زیبا سازی شهر تهران با اشاره به اینکه ساکنان پهنه فرهنگ و هنر رودکی به خوبی دریافته اند که این محدوده قابلیت و جاذبه های گردشگری دارد، بیان کرد: توسعه مراکز تفریحی، فرهنگی و هنری و رونق کسب و کار اقتصادی در این پهنه نشانه هایی است که اندکی بعد از اجرای پروژه به خوبی در این محدوده دیده شد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر مدیر فرهنگی پهنه رودکی در حال بررسی پلاک به پلاک این محدوده برای بررسی املاک واجد ارزش است، یادآور شد: این بررسی ها باعث خواهد شد تا پلاک هایی که ارزشمند هستند شناسایی شده و مالکانی که تمایل به مرمت، احیا و در نهایت تغییر کاربری املاک خود دارند، راهنمایی شده و از بسته های تشویقی ای که در آینده برای این بناها از سوی شهرداری تهران در نظر گرفته می شود؛ استفاده کنند.
یا سر جعفری در ادامه با اشاره به اینکه سازمان زیبا سازی برای مبلمان شهری پهنه رودکی اقدام به برگزاری مسابقه ویژه با حضور طراحان شهری و مبلمان کرده است، تاکید کرد: امسال تصمیم گرفته شد تا در جشنواره دایره خلاق به صورت ویژه به طراحی مبلمان شهری این محدوده بپردازیم و بر همین اساس طبق اطلاع رسانی هایی که انجام شد، بخشی از مسابقه این جشنواره به طراحی مبلمان پهنه فرهنگ و هنر رودکی اختصاص داده شد.
به اعتقاد وی، این اقدام باعث شد تا جامعه هنری نسبت به اجرای این پروژه در محدوده تاریخی تهران حساس شده و با برگزاری کارگاه های ویژه برای طراحان مبلمان شهری در این محدوده سعی کردیم تا همزمان مبلمان شهری مناسب پهنه مذکور را در قالب برگزاری یک مسابقه طراحی کنیم.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • سازمان زیباسازی شهر تهران به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، کتاب " تهران تا انتها حضور" را منتشر کرد. موضوع راهپیمایی هایی که به مناسبت انقلاب اسلامی ایران در تهران انجام شده است در کتاب…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه