حفظ هویت تاریخی تئاتر نصر باید در مرمت مورد توجه قرار گیرد

یکی از بازدیدکنندگان از تئاتر نصر گفت: احیای بافت‌های تاریخی باید با توجه به حفظ هویت تاریخی آنها صورت بگیرد، تئاتر نصر باید یک سالن تئاتر باقی بماند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، خانم منصوری فارغ التحصیل رشته معماری با بیان این موضوع ادامه داد: چندین سال است که به مکان‌های دیدنی و تاریخی ایران سفر می‌کنم، بارها از مقابل این مجموعه عبور کردم اما زمانیکه مطلع شدم امکان بازدید از تئاتر نصر فراهم شده تصمیم گرفتم به این مجموعه بیایم.
وی معتقد است: موضوع مرمت در کشور ما خیلی دقیق و حرفه‌ای صورت نمی‌گیرد، به نظرم مرمت نباید باعث تغییر هویت بناهای تاریخی و فرهنگی شود و اگر در مرمت این بنا هم نکات حرفه‌ای رعایت شود می‌تواند حس تاریخی را منتقل کند.
منصوری اضافه کرد: به نظرم کاربری‌ای که برای بعد از مرمت در نظر گرفته شده باید همان سالن تئاتر باشد چراکه تئاتر نصر یک بنا با تاریخچه فرهنگی است و باید این هویت را حفظ کند.
وی تاکید کرد: مسلما سازمان میراث فرهنگی تلاش کافی برای حفظ بناهای تاریخی را کرده اما به عنوان یک شهروند از سازمان‌های مسوول در این حوزه انتظار دارم بتوانند با همکاری هم به بقای اینگونه بناها ادامه دهند.
منصوری با بیان اینکه احیای اینگونه بناها می‌تواند به تقویت پیشینه فرهنگی کمک کند، گفت: با توجه به افزایش کابران فضای مجازی و گرایش مردم به فرهنگ به نظرم اگر تبلیغات درست و به جایی صورت بگیرد احیای تئاتر نصر یا اماکنی از این ست می‌تواند به سرعت در بین مردم شناخته شود.

تبلیغات فرهنگی

آمار و اطلاعات

نگارخانه