احیای تئاتر نصر چهره لاله‌زار را تغییر می‌دهد

یک دانشجوی رشته شهرسازی در بازدید از تئاتر نصر گفت: خیابان لاله‌زار مدت‌هاست که چهره نامطلوبی به خود گرفته و به نظرم احیای تئاتر نصر می‌تواند آن را تغییر دهد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، خانم حاتمی با بیان این مطلب اضافه کرد: تهران شهر بزرگی شده که هر روز هم در حال بزرگ تر شدن است، فشارهای اقتصادی باعث شده تا مردم کمتر برای خود وقت بگذارند و بیشتر در پی کار هستند.
وی ادامه داد: خیابان لاله‌زار سابقا یکی از مراکز فرهنگی و محل تجمع افراد هنرمند و علاقه‌مند به هنر بوده است اما امروز به یکی از شلوغ ترین خیابان‌ها از نظر تمرکز اقتصادی بدل شده که هیچ اثری از آن روزها نمی‌توان در آن دید در حالیکه سابقا بیش از ده مجموعه فرهنگی مثل سال سینما و تئاتر در این خیابان فعال بوده است.
حاتمی معتقد است: همین بافت تجاری و اقتصادی شکل گرفته باعث شده تا کمتر مردمی که جز کار اقتصادی دارند به این خیابان سر بزنند اما زمانیکه تئاتر نصر که یکی از بناهای فرهنگی و تاریخی باقی مانده و حفظ و احیای آن می‌تواند به حضور آدم‌هایی منجر شود که علاقه‌‌مند به فرهنگ و تاریخ هستند.
وی اضافه کرد: به نظرم این اتفاق مهمی است و نباید از آن به سادگی عبور کرد، به دنبال احیای تئاتر نصر و سایر بناهای تاریخی در خیابان لاله‌زار و چه بسا تبدیل شدن این اماکن به جاذبه گردشگری می‌توان شاهد حضور قشر متفاوتی از آنچه امروز می‌بینیم باشیم و همین اتفاق تغییر چهره و بافت خیابان لاله‌زار را رقم خواهد زد.
وی افزود: سازمان‌ زیباسازی یا هر سازمان متولی دیگری که برای احیای بناهای تاریخی و فرهنگی تلاش می‌کند باید بداند که با این کار، اقدام مهمی برای شهر انجام می‌دهد و باید بیشتر از گذشته بر آن تاکید کند.

تبلیغات فرهنگی

آمار و اطلاعات

نگارخانه