حفظ تئاتر نصر خواسته عمومی است

یک عکاس آزاد گفت: آثار تاریخی و فرهنگی هویت هر شهر و کشوری است و توجه به این هویت است که باعث احترام به آن می‌شود و به نظرم حفظ و حراست از تئاتر نصر خواسته‌ای عمومی است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، کیوان نصیری با بیان این مطلب و با اشاره به اینکه مردم علاقه زیادی برای بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی از خود نشان می‌دهند، افزود: با توجه به حرفه‌ای که دارم به مکان‌های زیادی سفر می‌کنم و می‌بینم که مردم چقدر برای بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی که دارای پیشینه هستند، علاقه نشان می‌دهند.
وی ادامه داد: این اتفاق خوبی است و نشان می‌دهد در کنار همه مسائل اجتماعی و مشکلات همیشه جایی هست که مردم در آن غرق شوند و این مکان‌ها اماکن تاریخی و فرهنگی هستند.
نصیری اضافه کرد: در همه جای دنیا مردم علاقه به دانستن درباره گذشته خود را دارند و حتی برای آن وقت و هزینه صرف می‌کنند. این پتاسنیل بالقوه بزرگی است که باید از آن برای حفظ بهتر آثار تاریخی استفاده کرد. تئاتر نصر یکی از هزاران اماکن تاریخی و فرهنگی کشور و شهر تهران محسوب می‌شود که می‌تواند این پتانسیل را به بالفعل تبدیل کرده و آنها را با خود همراه کند.
وی تصریح کرد: یعنی مردم حاضرند برای حفظ و حراست از بناهای تاریخی به دستگاه‌های متولی کمک بدهند و این اتفاق خوبی برای جلوگیری از تخریب و آسیب به اینگونه بناها است. بازسازی و احیای تئاتر نصر شروع یک حرکت بزرگ و تاثیرگذار خواهد بود اگر مردم با آن همراه شوند و همراه کردن مردم نیازمند عزم جدی متولیان در بازسازی و احیای بناهای تاریخی و فرهنگی است.
وی معتقد است: بدون شک اقدام سازمان زیباسازی شهرداری تهران در احیای تئاتر نصر یکی از بهترین کارهای این سازمان است و بسیار ماندگار خواهد بود. امیدوارم سایر بناهای تاریخی و فرهنگی هم که خاک می‌خورند مورد توجه قرار بگیرند تا از آسیب و نابودی آنها جلوگیری شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه