تئاتر نصر خود تاریخ است

یک دانشجوی رشته هنر در بازدید از تئاتر نصر گفت: تا جایی که اطلاع دارم در تاریخ معاصر هنر برای مردم تهران اهمیت زیادی داشته و وجود سالن‌های متعدد در خیابان لاله‌زار موید این موضوع است، به نظرم تئاتر نصر خود تاریخ است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، الهه مجیدی با بیان این مطلب افزود: تئاتر نصر محل اجرای نمایشنامه‌های مختلفی بوده که برخی از آنها با اقتباس از تئاتر‌های اروپا و برخی در داخل بوده است، در هم آمیزی فرهنگ ایران و بین الملل در دورانی که خیلی از کشورها حتی درباره این هنر چیزی نمی‌دانستند چهره تئاتر امروز کشور را شکل داده است.
وی ادامه داد: تئاتر نصر یکی از اولین شواهد شکل گیری هنر تئاتر در کشور بوده و به نظرم خود تاریخ است و حفظ و احیای آن به معنای حفظ و احیای تاریخ تئاتر و اهمیتی که برای این هنر قائل هستیم، محسوب می‌شود. تئاتر هنر ریشه داری است و نیاز به این ریشه‌ها برای قوی تر شدن دارد.
مجیدی در پاسخ به این سوال که احیای بافت‌های فرهنگی و تاریخی را چقدر در ارتقای فرهنگ جامعه موثر می‌دانید، تصریح کرد: به نظرم هیچ جامعه‌ای بدون فرهنگ و پیشینه تاریخی کامل نیست از این رو نقش احیای تئاتر نصر و اماکنی از این دست را در غنا و ارتقای فرهنگی جامعه بسیار موثر می‌دانم. مسلما علاقه‌مندان به هنر و فرهنگ همینطور که الان برای بازدید آمده‌اند بعد از بازسازی هم به تئاتر نصر می‌آیند و این خود نشانه ارتقای فرهنگ است.
این دانشجوی رشته هنر ادامه داد: امیدوارم هرچه زودتر این سالن بازگشایی شود و حتی شاهد اجرای تئاتر در آن باشیم. تئاتر نصر همیشه باید تئاتر نصر بماند و نباید تغییری در آن ایجاد شود تا مردم به محض ورود به آن به گذشته پر افتخار هنر و فرهنگ ایرانی متصل شوند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • مقدمه:فعالیتها و سرگرمیهای عصرگاهی و شبانه برای مدتهای مدید از ویژگیهای مقاصد گردشگری، و به عنوان عنصری اصلی در اقتصادِ تجربه 2رویدادها، اجراهای زنده هنری و تجمعهای اجتماعی در اطراف کافهها، رستورانها و سایر مکانها…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه