کاربری تئاتر نصر نباید تغییر کند

یکی از بازدیدکنندگان تئاتر نصر با تاکید بر اینکه نباید کاربری تئاتر نصر تغییر کند، گفت: تئاتر نصر یکی از نخستین سالن‌های اجرای تئاتر در ایران بوده و قدمتی کهن دارد و باید با همین هویت شناخته شود.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهرتهران، نادر عظیمی که خود را یکی از تماشاچیان و طرفداران تئاتر معرفی می‌کند با بیان این مطلب اضافه کرد: سال‌‌های سال در این سالن نمایشنامه‌های تئاتر اجرا شد و هنرمندان زیادی در آن ایفای هنر کرده‌اند، تمام آن سال‌ها مردم در تهران و سایر شهرها برای تماشای تئاتر به تئاتر تهران می‌آمدند و نوعی این سالن با این هویت می‌شناختند.
وی ادامه داد: احیای این بنا یکی از خواسته‌های همیشگی من بوده و امیدوارم در بازسازی آن این موضوع مورد توجه قرار بگیرد. به نظرم خود بنا نیست که ارزشمند است بلکه این تاریخچه آن است که به تئاتر نصر شکل و ارزش می‌دهد.
عظیمی تاکید کرد: خواسته من از مسوولان بویژه سازمان زیباسازی این است که نگذارند احیای بنا به هویت اصلی آن آسیب وارد کند و از آن چیز دیگری بسازد که هویت اصلی آن را تغییر دهد.
وی در پاسخ به اینکه آیا احیای تئاتر نصر می‌تواند در فرهنگ شهری موثر باشد، افزود: مسلما می‌تواند موثر باشد، توجه کنید بسیاری از کسانی که برای بازدید از این مجموعه آمده‌اند جوان هستند که شناختی از آن دوران طلایی هنر در ایران ندارند، این جوانان به دنبال تاریخچه فرهنگی خود هستند و آگاهی آنها از این موضوع و اشتیاقی که از خود نشان می‌دهند می‌تواند زمینه گرایش آنها را به هنر افزایش دهد.
وی معتقد است: امروز تئاتر مورد بی مهری قرار گرفته و شاید این اقدام بتواند جذابیت‌‌های بیشتری برای گرایش مردم به این هنر اصیل ایجاد کند تا به روزهای اوج خود برگردد. اینکه جوانان متوجه شوند به هنر گذشتگان اهمیت داده می‌شود می‌تواند به آنها دلگرمی‌ای دهد تا که آنها هم می‌توانند با ورود به عرصه هنر ماندگار شوند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • مولف : حسن صادقی نایینی سال چاپ: ۱۳۹1 شهر و فضـای شهری، از جنبه های مشترک بین شهروندان محسـوب می گـردد که شامـل مجموعـه ای از نیازها، تقابل و تعـاملات اجتماعـی می شـود. در این…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه