حس نوستالژی «تاتر نصر» با بازسازی حفظ شود

یک دانشجوی گردشگری پس از بازدید از تاتر نصر گفت: بازسازی این مکان باید به گونه ای باشد که سبک و سیاق قدیمی خود را حفظ کند و حس و حالی که گردشگردان قبل از بازسازی دارند، پس از آن خراب نشود. شاید صرفا مرمت و بازسازی تماشاخانه به اندازه ای که ایمنی تماشاگران حفظ شود کافی باشد.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، یکی از بازدید کنندگان تاتر نصر (تماشاخانه تهران) با توجه به رشته تحصیلی خود در زمینه گردشگری در خصوص این تماشا خانه توضیح داد: در نوروز یکی از لیدرهای پروژه «پرسه در شهر» شهرداری بودم که در طول مسیر گردشگری باید در خصوص تاتر نصر توضیحاتی را به گردشگران ارائه می دادم.
وی افزود: هربار که از جلوی درب تاتر نصر عبور میکردیم با خودم میگفتم که ای کاش درب این جا باز بود و می توانستم توضیحاتم را در داخل این بنا برای گردشگران ارائه دهم. همچنین هربار آینه کاری های تماشاخانه تهران را از پشت شیشه میدیدم تصور می کردم که اینجا یک کاخ عجیب و غریب و زیبایی است که حتما باید آن را ببینم.
این دانشجوی رشته گردشگری بیان کرد: زمانی که متوجه شدم امکان بازدید از این فضا وجود دارد، فورا برای بازدید از آن اقدام کردم اما از بازسازی آن در آینده ناراحتم زیرا معمولا در پروسه بازسازی، بناهای قدیمی تبدیل به بناهای امروزی می شوند.
این بازدیدکننده تاتر نصر ادامه داد: بازسازی این مکان باید به گونه ای باشد که سبک و سیاق قدیمی خود را حفظ کند و حس و حالی که گردشگردان قبل از بازسازی دارند، پس از آن خراب نشود. شاید صرفا مرمت و بازسازی تماشاخانه به اندازه ای که ایمنی تماشاگران حفظ شود کافی باشد.
وی با اشاره به اینکه گردشگران پس از مرمت تماشاخانه شهر باید حس کنند که همچنان در تهران قدیم حضور دارند نه تهران جدید، گفت: این منطقه مملو از لوکیشن های قدیمی مانند کاخ گلستان، میدان مشق و سینماها و موزه های دیگر است، اگر گردشگران از وجود چنین سالن قدیمی آگاه باشند قطعا پس از بازدید از کاخ گلستان از تاتر نصر هم بازدید می کنند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • سازمان زیباسازی شهر تهران به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، کتاب " تهران تا انتها حضور" را منتشر کرد. موضوع راهپیمایی هایی که به مناسبت انقلاب اسلامی ایران در تهران انجام شده است در کتاب…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه