امیدوارم جشنواره دایره خلاق بتواند به حیات خود ادامه دهد

مروارید قاسمی عضو هیات داوران چهارمین دوره جشنواره ملی دایره خلاق (مبلمان شهری) گفت: جشنواره دایره خلاق با وجود همه محدودیت ها توانسته در چهار دوره آثار خوبی برای شهر تهران داشته باشد به همین منظور امیدوارم کماکان بتواند به حیات خود ادامه دهد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ مروارید قاسمی با اشاره به برگزاری چهارمین دوره جشنواره ملی دایره خلاق گفت: از دوره دوم در این جشنواره حضور داشتم و معتقدم که این جشنواره بسیار خوب است چراکه برای طراحی اصالت و اولویت قائل می شود.
وی افزود: امروزه سازمان های زیباسازی ذیل خدمات شهری فعالیت هایی را توسط پیمانکار انجام می دهند به همین منظور باید شرایطی فراهم کنیم که طراحان امکان نشان دادن ایده های خود را داشته باشند.
این معمار و طراح شهری با بیان اینکه طرح باید به عنوان یک سرمایه گذاری مد نظر قرار گیرد، تصریح کرد: نهادی مانند سازمان زیباسازی نیز باید متولی مشخص این موضوع باشد و بهای تولید و اجرای طرح را بپردازد چراکه این موضوع بسیار ارزشمند است.
مدرس دانشگاه هنر در ادامه با تاکید بر اینکه در طول این چهار دوره شاهد افت و خیزهای زیادی در خصوص ارائه آثار بوده ایم، گفت: در یک دوره آثار بسیار خوب و در دوره دیگر ضعیف بوده است. به دلیل وجود محدودیت های زمانی در خصوص برگزاری چنین جشنواره هایی پیشنهاد میکنم که جشنواره دایره خلاق یک دبیرخانه مشخص داشته باشد تا بتواند سیاست گذاری هایی انجام دهد تا این افت و خیزها بر کیفیت عمومی جشنواره تاثیر نگذارد.
وی ادامه داد: انتظار می رود بعد از چهار دوره تجربه شاهد یک روند صعودی مشخص با یک آهنگ قابل پیش بینی باشیم که هنوز نیستیم.
قاسمی اضافه کرد: از آنجایی که به موضوع به صورت میان رشته ای نگاه می شود داوران نیز در رشته های مختلف با تعامل با یکدیگر قرار می گیرند که این امر خود اتفاق بسیار مهم و ارزشمندی است.
عضو هیات داوران چهارمین دوره جشنواره ملی دایره خلاق (مبلمان شهری) با بیان اینکه مسئله شهر مختص یک گروه خاص و ویژه نیست، تصریح کرد: مسئله شهر مرتبط با همه اقشار مختلف جامعه است و در جشنواره دایره خلاق به خوبی به این موضوع توجه شده است.
وی تاکید کرد: جشنواره دایره خلاق با وجود همه محدودیت ها توانسته در چهار دوره آثار خوبی برای شهر تهران داشته باشد به همین منظور امیدوارم کماکان بتواند به حیات خود ادامه دهد.
قاسمی با اشاره به اقدامات سازمان زیباسازی شهر تهران در زمینه فرهنگ سازی افزود: هنوز اختلاف بین متخصصان و فرهنگ عمومی جامعه زیاد است به همین دلیل سازمان زیباسازی نتوانسته در حوزه فرهنگ سازی به خوبی عمل کند.
عضو هیات داوران چهارمین دوره جشنواره ملی دایره خلاق (مبلمان شهری) با بیان اینکه با ساخت آثار توسط افراد حرفه ای توقع و سلیقه عمومی از عناصر با کیفیت بالا می رود، گفت: در سالهای اخیر سازمان زیباسازی نتوانسته با توجه به شرایط مالی و تورم اقدامات خوبی انجام دهد.
وی با اشاره به آثار خلق شده از سوی هنرمندان تاکید کرد: معتقدم بخش عمده ای از کارها زمینه گرا نیستند و نمی توانند بدون خودنمایی در پهنه ای مانند رودکی جانمایی شوند. طرح باید بدون اینکه بیش از حد خودنمایی کند بر معقوله استقرار بر یک پهنه فرهنگی ارزشمند، مقدم شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • کارفرما: معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سازمان زیباسازی مشاور: شرکت طراحان نورپردازان ایده مطالعه شهرسازی از دوران گذشته، به ویژه شهرسازی در ایران بعد از اسلام، گویای آن است که همواره میدان مانند دیگر عناصر موثر…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه