دایره خلاق فرصتی برای مشارکت شهروندان است

عباس افتخاری عضو هیات داوران چهارمین دوره جشنواره ملی دایره خلاق (مبلمان شهری) گفت: شهرداری و دولت در راستای فرهنگ سازی باید از زمان بیشتری استفاده کنند تا بسیاری از موضوعات در کشور نهادینه شود و مردم خود را در امور دخیل بدانند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ افتخاری با اشاره به برگزاری چهارمین دوره جشنواره ملی دایره خلاق گفت: برگزاری این جشنواره اتفاق بسیار مهم و خوبی برای حضور هنرمندان، طراحان و شهروندان بوده است.
وی با بیان اینکه سازمان زیباسازی شهر تهران هر ساله به صورت پسندیده در راستای برگزاری این جشنواره اقدام می کند، افزود: این جشنواره برای هنرمندان در رشته های مختلف هنری می تواند مفید و سازنده باشد.
عضو هیات داوران چهارمین دوره جشنواره ملی دایره خلاق (مبلمان شهری) با تاکید بر اینکه برگزاری جشنواره های مختلفی مانند دایره خلاق می تواند در راستای ارتقاء فرهنگ عمومی تاثیرگذار باشد، تصریح کرد: بدون تردید برگزاری جشنواره های مختلف خود به فرهنگ سازی نیاز دارد به همین منظور برنامه هایی از این دست باید ادامه دار باشد تا برای مردم نهادینه شود تا آنها بتوانند خود را در آن مشارکت دهند.
افتخاری ادامه داد: برنامه هایی که تاکنون سازمان زیباسازی شهر تهران در بحث فرهنگ سازی انجام داده بسیار موثر بوده به همین دلیل امیدوارم چنین برنامه هایی رو به گسترش باشد. مردم شهر تهران از برنامه هایی که توسط این سازمان در سطح شهر اجرایی می شود بسیار استقبال می کنند.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه سازمان زیباسازی شهر تهران در راستای اجرای هرچه بهتر برنامه های خود از نظر کارشناسان مختلف و متخصص استفاده می کند، گفت: کارشناسان در راستای جلب مشارکت های مردمی به خوبی برنامه ریزی هایی انجام می دهند.
به گفته این عضو هیات داوران چهارمین دوره جشنواره ملی دایره خلاق (مبلمان شهری) با بیان اینکه شهرداری تهران در بحث زیربنایی فعالیت های بسیار درستی انجام داده است، تاکید کرد: اگر برخی پروژه ها با موفقیت همراه نیست به این دلیل است که بسیاری از اقدامات فرهنگی به درستی در کشور ما اجرایی نمی شود.
افتخاری اضافه کرد: معتقدم شهرداری و دولت در راستای فرهنگ سازی باید از زمان بیشتری استفاده کنند تا بسیاری از موضوعات در کشور نهادینه شود و مردم خود را در امور دخیل بدانند. بدون تردید تا رسیدن به این هدف هنوز راه زیادی باقی مانده است.
وی با اشاره به آثاری که از سوی هنرمندان خلق شده است، افزود: معتقدم کارهای هنری استانداردهای خاصی ندارند چراکه از احساس و میزان خلاقیت هنرمند نشات می گیرند. آثاری که از سوی هنرمندان برای جشنواره دایره خلاق ساخته شده از نظر من قابل قبول است.
عضو هیات داوران چهارمین دوره جشنواره ملی دایره خلاق (مبلمان شهری) ادامه داد: بدون تردید ما تا رسیدن به استانداردهای جهانی در برخی مراحل هنوز کمی فاصله داریم و همچنین بر این عقیده ام که در زمینه بحث فرهنگ شهر نشینی هنوز جای کار در کشور بسیار است.
افتخاری یادآور شد: زمانی که موضوع زیبایی در همه قسمت های زندگی مردم نقش آفرین شود می توانیم به اهداف خود در زمینه فرهنگ سازی دست پیدا کنیم. امیدواریم مردم ایران هر روز شادتر از گذشته زندگی کنند و بتوانند با زیبایی هایی که در شهر وجود دارد ارتباط خوبی برقرار کنند.
وی در پایان گفت: در چهارمین دوره جشنواره دایره خلاق شاهد پخته تر بودن آثار هستیم و هنرمندان نسبت به گذشته تجربه های بهتری به دست آورده اند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه