آثار جشنواره دایره خلاق باید پاسخگوی نیازهای شهروندان باشد

همایون گلستانه عضو هیات داوران چهارمین دوره جشنواره ملی دایره خلاق (مبلمان شهری) گفت: هدف کلی سازمان زیباسازی شهر تهران از برگزاری جشنواره دایره خلاق پیدا کردن کارهایی است که با پختگی و خلاقیت همراه باشد و بتواند نیازهای شهروندان را پاسخگو باشد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ همایون گلستانه با اشاره به برگزاری چهارمین دوره جشنواره ملی دایره خلاق (مبلمان شهری) گفت: این جشنواره به نسبت دوره های گذشته در سطح خوبی برگزار شد و با پیشرفت های زیادی همراه بوده است.
وی با بیان اینکه مهمترین دستاورد این دوره جشنواره انسجام بخشی بین کارهای هنرمندان بوده است، افزود: هنرمندان با ادامه دار بودن این جشنواره می توانند تجربه های بیشتری کسب کنند و آثار با پختگی بیشتری همراه باشد.
استاد مدعو دانشگاه علم و صنعت تاکید کرد: هدف کلی سازمان زیباسازی شهر تهران از برگزاری جشنواره دایره خلاق پیدا کردن کارهایی است که با پختگی و خلاقیت همراه باشد و بتواند نیازهای شهروندان را پاسخگو باشد.
گلستانه ادامه داد: شهروندان مخاطبان اصلی هدف هستند به همین دلیل سازمان زیباسازی با برگزاری جشنواره های مختلفی مانند دایره خلاق در راستای رفع نیاز شهروندان اقدامات موثری انجام می دهد.
وی اضافه کرد: معتقدم جشنواره امسال تا حدود زیادی در خصوص پاسخگویی به نیازهای شهروندان در خصوص مبلمان شهری پاسخگو بوده است.
عضو هیات داوران چهارمین دوره جشنواره ملی دایره خلاق (مبلمان شهری) تصریح کرد: امیدوارم سازمان زیباسازی شهر تهران نتیجه تلاش و پیگیری خود را از جشنواره دایره خلاق به دست آورده باشد.
به گفته گلستانه تاثیر برگزاری جشنواره های گوناگون را می توان در رفتار و تعاملات اجتماعی مشاهده کرد که در چند سال اخیر به شدت تغییر کرده است. هرچه دامنه این اتفاقات و رویدادها گسترده تر شود می توان شاهد تاثیرگذاری و افزایش فرهنگ در جامعه بود.
وی اضافه کرد: اگر تعامل انسان ها با عناصر شهری تعریف شود و ساختار و شکل مناسبی به خود بگیرد و ترویج پیدا کند می توان خروجی های خوبی از جشنواره ها به دست آورد. اگرچه همچنان بر این باورم که باید در خصوص بحث عنصر هویت در این جشنواره اقداماتی انجام شود، ما هنوز ضعف هویتی داریم و باید به سمتی حرکت کنیم که عناصر تصویری از هویت شهر را تهران باشند.
عضو هیات داوران چهارمین دوره جشنواره ملی دایره خلاق (مبلمان شهری) ادامه داد: فارغ از هر رویکردی باید بنا به پهنه و مناطق مختلف پوسته ای روی اسکلت بکشیم چراکه اسکلت ها باید دارای هویت تهران باشند و در سراسر شهر به صورت یکپارچه و همگون بتوانیم آن را مشاهده کنیم.
گلستانه تاکید کرد: سازمان زیباسازی شهر تهران با این همه تلاش، خمایت و بردباری که در خصوص برگزاری برنامه های مختلف دارد باید به موضوع تبلیغات روی کارها توجه بیشتری داشته باشد. با تبلیغات بیشتر شاهد برقراری ارتباط مردم با صاحبان آثار خواهیم بود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه