جشنواره دایره خلاق سطح سواد بصری جامعه را افزایش می دهد

مهدی خرم عضو هیات داوران چهارمین دوره جشنواره ملی دایره خلاق (مبلمان شهری) گفت: برنامه های مختلف سازمان زیباسازی سطح سواد عمومی جامعه را افزایش می دهد و در بحث مبلمان شهری مردم را با نیازهای شهری آشنا می کند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهرتهران؛ مهدی خرم با اشاره به برگزاری چهارمین دوره جشنواره ملی دایره خلاق (مبلمان شهری) گفت: دایره خلاق اولین جشنواره جدی است که در حوزه طراحی محصول برای فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های طراحی صنعتی، معماری و دیگر هنرمندان فرصتی را فراهم کرده است.
وی با بیان اینکه جشنواره دایره خلاق فرصت بسیار ویژه و خوبی برای هنرمندان است، افزود: معتقدم ساخت مبلمان شهری طی دهه های اخیر بیشتر دست افراد غیر مرتبط بوده به همین منظور مردم نتوانسته اند شاهد زیبایی شهر در این حوزه باشند.
عضو هیات علمی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ادامه داد: با برگزاری این جشنواره افراد متخصص می تواند روی ارتقاء فرهنگ مخاطب فعالیت های خوبی انجام دهند. طی سالهای گذشته در جشنواره های مختلف به صورت ویژه به نیازهای جسمی مخاطب توجه شده و همین امر می تواند در راستای فرهنگ سازی اقدام موثری باشد.
خرم با اشاره به اقدامات سازمان زیباسازی در راستای برگزاری برنامه های مختلف در راستای رفع نیاز شهروندان گفت: جشنواره هایی مانند دایره خلاق اگرچه جزو وظایف شهرداری تهران محسوب می شود اما فرصتی را برای یاد دادن به هنرمندان فراهم می کند.
وی ادامه داد: شاید برگشت هزینه هایی که شهرداری تهران در راستای برگزاری جشنواره های مختلف انجام می دهد کمی با تاخیر انجام شود اما فرصت فوق العاده ای را برای طراحان، معماران و دیگر هنرمندان برای نشان دادن خود ایجاد می کند که همین امر هم بسیار حائز اهمیت است.
عضو هیات داوران چهارمین دوره جشنواره ملی دایره خلاق (مبلمان شهری) تاکید کرد: اگرچه جشنواره دایره خلاق هنوز به مرحله بلوغ نرسیده اما ادامه دار بودن این جشنواره می تواند در آینده موثر باشد و همچنین می تواند در راستای رسیدن به اهداف به ما کمک کند.
خرم با بیان اینکه سازمان زیباسازی شهر تهران فعالیت های بسیار زیادی در موضوعات مختلف در سطح شهر انجام می دهد، گفت: یکی از مهمترین اقدام این سازمان برگزاری کمپین های مختلف و تبلیغات در زمینه های گوناگون است.
وی افزود: سازمان زیباسازی اقدامات زیادی در راستای آشنا کردن مردم با هنرهای مختلفی مانند صنایع دستی، مجسمه سازی و ... انجام داده است.
عضو هیات علمی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت با اشاره به آثار خلق شده از سوی هنرمندان تصریح کرد: کیفیت کارها به نسبت دوره های گذشته بهتر شده اما برای من راضی کننده نیست چراکه در بخش های مختلف شاهد آثارهای بهتری از هنرمندان بوده ام. این جشنواره به نسبت دوره های دیگر با رشد بسیار خوبی همراه بوده اما هنوز تا رسیدن به نتیجه موثر فاصله زیادی باقی مانده است.
خرم اضافه کرد: برنامه های مختلف سازمان زیباسازی سطح سواد عمومی جامعه را افزایش می دهد و در بحث مبلمان شهری مردم را با نیازهای شهری آشنا می کند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • تهیه شده در: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران - مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش نوبتو سال انتشار:1391 مباحث کتاب: تبلیغات نوعی ارتباطات است که سعی می شود تا بر مخاطب تاثیر…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه