شایان خلاقی: رنگ‌های سالانه بهارستان شور و اشتیاق را به جامعه هدیه می‌دهد

شایان خلاقی از هنرمندان بخش نقاشی دیواری چهارمین سالانه هنرهای شهری بهارستان تأکید بر رنگ در این رویداد هنری را عامل مهمی در افزایش شور و اشتیاق جامعه دانست.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی تهران، شایان خلاقی، بهارستان را رویداد مهمی در راستای افزایش میزان شور و شوق در جامعه دانست و در این باره گفت: طی این چند روز که به اجرای طرح نقاشی دیواری در خیابان پرداخته‌ام، بازخوردهای بسیار خوب و مثبتی از مردم و رهگذران دریافت کرده‌ام که نشان دهنده میزان تأثیرگذاری طرح بهارستان بر چهره شهر و در نهایت روحیه جامعه است.
او سطح آثار چهارمین دوره بهارستان را دارای رشد قابل توجهی خواند و اظهار کرد: من سال گذشته نیز در بخش تخم‌مرغ‌های رنگی حضور داشتم و فضای جذاب بهارستان را برای بار دوم تجربه می‌کنم. به نظرم سطح آثار در این دوره رشد کیفی قابل توجهی دارد زیرا عملاً امکان ارائه ایده‌های تازه‌تر برای هنرمندان فراهم شده است.
این هنرمند نقاش تصریح کرد: استمرار رویداد بهارستان و افزایش سن این اتفاق فرهنگی سبب شده است که ما در هر دوره رشد بهتری در حوزه آثار را شاهد باشیم.
خلاقی ادامه داد: به نظرم آثار در این دوره از کلیشه‌های رایج فاصله گرفته‌اند و بیشتر فضا برای ارائه ایده‌هایی تازه‌تر و بهتر فراهم شده است بر همین اساس قطعاً سطح سلیقه عموم مردم و جامعه نیز رشد را تجربه خواهد کرد.
او خاطرنشان کرد: امسال من در بخش نقاشی دیواری مشغول به کار هستم و تا اینجا که از اجرای کارم گذشته، دیده‌ام که مردم با چه حرارت و احساسی از آثار و نحوه اجرای آن بازدید می‌کنند. ضمن اینکه من این رضایت از سطح کیفی آثار را از مردم نیز دریافت کرده‌ام و آنان نیز این رشد کیفیت آثار و ایده‌ها را احساس کرده‌اند.
این هنرمند تأکید بر رنگ در این دوره از بهارستان را اقدامی قابل توجه خواند و گفت: پیش از این نیز اقداماتی در راستای ورود آثار هنری به شهر انجام شده بود اما تأکید این دوره بر رنگ سبب شده که رنگ‌های روشن و شاد و خلاقانه وارد حوزه اجتماع شود و اندکی به واسطه این رویداد از فضای خاکستری و کدر شهر تهران کاسته شود.
خلاقی بیان کرد: معتقدم که تأکید بر رنگ‌های شاد، باعث افزایش شادابی شهر و صد البته بالا رفتن خلاقیت مردم در اجتماع خواهد شد به همین خاطر در اثر خودم نیز بر استفاده از رنگ‌های شاد، درخشنده و روشن تأکید داشتم.
او درباره اثر اجرایی خود در چهارمین سالانه بهارستان گفت: اثر من تلفیقی از معماری و فرم‌های خط ایرانی است که بسیار به آن علاقه‌مند هستم. در این اثر من سعی کردم، فرمی از بناهای گذشته معماری ایران که حسی نوستالژی برای ما به همراه دارد را با خط فارسی که فرم‌های جذابی دارد تلفیق کنم. معتقدم که ما باید بتوانیم بیش از هر چیزی بر داشته‌های خودمان تأکید کنیم و آن را در قالب هنر زنده نگاه داریم.
این هنرمند ادامه داد: من در رشته مهندسی ماشین‌آلات تحصیل کرده‌ام اما بیش از ده سال است که به صورت تخصصی در حوزه نقاشی و نقاشی دیواری فعال هستم و کارهای مختلفی در این حوزه انجام داده‌ام.
چهارمین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در بهار سال 1398 در سطح شهر تهران برگزار می‌شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه