مشاور و مدیر دفتر شهردار تهران در جلسه پهنه رودکی:

شهردار تهران به استفاده از ابزار تشویقی برای بالابردن مشارکت شهروندان درطرح‌های شهری تاکید دارد

جلسه پهنه رودکی صبح امروز (23 بهمن‌ماه) باحضور دکتر مصطفی کاظمی، مشاور و مدیر دفتر شهردار تهران، دکتر برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی، دکتر یاسر جعفری، معاون فنی و طرح‌های شهری، مهندس نصرالله آبادیان شهردار منطقه 11، مهندس سلطانی، مشاور طرح و اساتید دانشگاه در سازمان زیباسازی شهر تهران برگزار شد.
 

به گزارش روابط‌عمومی و اموربین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، در ابتدای این جلسه مشاور طرح به ارائه گزارشی از فعالیت‌های تحقیقی و مطالعات میدانی صورت گرفته دراین پهنه پرداخت و در ادامه مشاوران و اساتید دانشگاه پهنه به ارائه نظرات و پیشنهادات خود در خصوص برنامه‌های پیش رو برای پهنه رودکی در دوبازه زمانی بلند مدت و کوتاه مدت پرداختند.
پس از این دکتر کاظمی در پاسخ به موضوع ارائه شده از سوی دکتر حبیبی درخصوص برنامه‌های مختلف ارائه شده این پهنه، گفت: بهتر است در ارائه برنامه برای این پهنه از پیچیده کردن مسائل اجتناب کنیم و موضوعات را ساده مطرح کنیم تا کارها بهتر و سریعتر انجام شود.
او خطاب به مهندس آبادیان، شهردار منطقه 11 که مشکلات این منطقه در پهنه رودکی مانند ترافیک و منع رفت و آمد ماشین‌ها را مطرح کرده بود، گفت: باید مذاکراتی با سایر بخشها و دستگاه‌ها در خصوص مسائل مختلف این حوزه مانند ترافیک از سوی شهرداری منطقه صورت گیرد.
مشاور و مدیر دفتر شهردار تهران در خصوص گفته‌های اسکندر مختاری که معتقد بود باید با فراغ بال و سرفرصت طرح‌های پهنه رودکی را پیش ببریم، معتقد بود نباید زمان‌بندی اجرای طرح‌های این پهنه را باز و بسیط ببینیم.
دکتر کاظمی ادامه‌داد: بهتر است جدولی از فعالیت‌های مهم این پهنه تهیه و در یک بازه زمانی یک ماهه و در دو بخش کوتاه مدت و بلند مدت برنامه‌ها تعیین و هدف‌گذاری شود یک سری از اقدامات مانند مسائل مربوط به کمیسیون ماده 5 را می‌توان به صورت موازی پیش برد. بنابراین توصیه میکنم طرح‌های این پهنه را دسته‌بندی کنیم.
مشاور و مدیر دفتر شهردار تهران با اشاره به تاکید دکتر حناچی در استفاده از پتانسیل مردمی در طرح‌های پایتخت، گفت: امکان تسری دادن این اتفاق به سایر حوزه‌ها وجود دارد. از سوی دیگر باید برای ترغیب مردم برای ورود به این حوزه و بالا بردن مشارکت شهروندی بسته‌های تشویقی برای مردم در نظر گرفت.
او با تاکید براینکه شهردار تهران به حضور و مشارکت شهروندان در موضوع پهنه رودکی تاکیددارند، ادامه‌داد: بهتر است جلسات پیرامون طرح‌های کاربردی این پهنه با دستور جلسه مشخص برگزار شود.
دکتر کاظمی توصیه کرد اساتید و مسوولان حاضر در این جلسات هرچه سریعتر از موضوعات تئوری عبور کرده و وارد مسائل نظری و اقدامات عملی پهنه رودکی شوند.
در ادامه این جلسه مشاور طرح به ارائه پیشنهاد خود درخصوص برنامه‌های ویژه نوروز 98 پرداخت و این موضوعات را در 8 مورد دسته‌بندی کرد.
مهندس سلطانی، یکی از مشاورین طرح از طرف شرکت توسعه فضاهای فرهنگی با تاکید بر اینکه پهنه رودکی عرصه اصلی نمایش و موسیقی در مقیاس ملی است، گفت: نصب مجسمه‌های مرتبط با موسیقی از جمله مشاهیر این حوزه و آلات موسیقی، اجرای نمایش‌های آیینی، اجرای موسیقی زنده در پهنه و طرح اجرای سفره‌ها و عروسک‌ها از جمله برنامه‌هایی است که برای باززنده سازی پهنه رودکی پیش بینی شده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • کتاب «تهران در تصویر» نویسنده: یحیی ذکاء و محمد حسن سمسار کلانشهر تهران از نظر پیشینه تاریخی و در سنجش با شهرهای کهنسال ایران، شهری نوساز و جوان است. کهن ترین سندی که در آن…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه