دیزاین شهر می تواند کیفیت زندگی افراد را ارتقا دهد/ سازمان زیباسازی به بانک اطلاعاتی تبدیل شده است

حسن صادقی نائینی عضو کمیته علمی چهارمین دوره جشنواره دایره خلاق گفت: طراحان و هنرمندان به دنبال کشف نیاز و ارائه ایده برای رفع این نیاز هستند به همین دلیل با ایجاد فرصت می توانیم از ایده های خوب آنها استفاده کنیم.
 

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران حسن صادقی نائینی با اشاره به برگزاری چهارمین جشنواره دایره خلاق گفت: طبق روال سالهای گذشته با برگزاری این جشنواره به دنبال انتخاب یک فرد مبتکر خلاق در حوزه دیزاین هستیم.
وی با بیان اینکه معتقدم با دیزاین می توان کیفیت زندگی شهری افراد را ارتقا داد ، افزود: افراد هنرمند متخصص با شرکت در مسابقه های گوناگونی مانند دایره خلاق، ایده های خود را در راستای بهتر کردن زندگی شهری ارائه می دهند.
عضو کمیته علمی چهارمین دوره جشنواره دایره خلاق ادامه داد: برگزاری چنین جشنواره هایی بین هنرمندان رقابت و هیجان ایجاد می کند به همین دلیل می تواند برای خلق اثر بهتر یک مزیت باشد.
صادقی نائینی با اشاره به اینکه معتقدم طراحان با دید بهتر و دقیق تری به اطراف خود نگاه می کنند، تصریح کرد: طراحان و هنرمندان به دنبال کشف نیاز و ارائه ایده برای رفع این نیاز هستند به همین دلیل با ایجاد فرصت می توانیم از ایده های خوب آنها استفاده کنیم.
وی با تاکید بر اینکه بستر شهر آماده پذیرایی از ایده های خلاقانه و کاربردی هنرمندان و طراحان است. یادآور شد: هدف از برگزاری این جشنواره استفاده از ظرفیت و پتانسیل نیروهای متخصص و همچنین جلب مشارکت آنها برای حل مشکل و نیاز مردم است.
به گفته عضو کمیته علمی چهارمین دوره جشنواره دایره خلاق طراحان با مشاهده شهر دیتاهای خوبی از مردم گرفته اند به همین دلیل دغدغه و نیازهای شهروندان به خوبی در محصول هنرمندان دیده خواهد شد.
صادقی نائینی به اقدام سازمان زیباسازی در خصوص برگزاری این جشنواره اشاره کرد و گفت: سالهاست که سازمان زیباسازی به بانک اطلاعاتی منابع علمی، نشر آثار و کتب تخصصی تبدیل شده که این امر جای تقدیر دارد، فعالیت های سازمان نشان می دهد که طراحی و دیزاین برای شهر یک طراحی صرفا ایده پردازی خلاقانه نیست و باید بنیان علمی داشته باشد به همین دلیل فعالیت های انجام شده را بسیار شایسته می دانم.
وی تاکید کرد: قطعا جشنواره دایره خلاق نقاط ضعفی دارد که باید طی دوره های مختلف رفع شود.
عضو کمیته علمی چهارمین دوره جشنواره دایره خلاق اضافه کرد: امیدوارم جشنواره دایره خلاق در سالهای آینده با زمان بندی بهتری برگزار شود تا افرادی که در حوزه سیاست گذاری هستند تحت فشار تصمیم گیری نکنند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • کتاب «تهران در تصویر» نویسنده: یحیی ذکاء و محمد حسن سمسار کلانشهر تهران از نظر پیشینه تاریخی و در سنجش با شهرهای کهنسال ایران، شهری نوساز و جوان است. کهن ترین سندی که در آن…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه