عضو شورای اسلامی شهر تهران:

پیرایش شهری و حذف زوائد بصری باعث بهسازی چهره شهر می شود

خلیل آبادی اجرای طرح پیرایش شهری و حذف زوائد بصری را باعث بهسازی چهره شهر دانست و گفت: بهتر است این طرح مانند آنچه در محور انقلاب اتفاق افتاده است، در دیگر مناطق و محله های شهر تهران نیز اجرایی شود.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به برنامه ریزی مدیریت شهری با نام طرح پیرایش شهری و حذف زوائد بصری در شهر اظهار کرد: این طرح در حال حاضر با محوریت سازمان زیباسازی شهر تهران در حال انجام است.
وی تصریح کرد: حذف عناصر بدمنظر و بهسازی سیمای شهر در معابر و جمع‌آوری زوائد نما و موانع فیزیکی، حذف سایبان‌های غیر استاندارد و نازیبای مغازه‌ها، تخریب املاک معارض، پاکسازی و حذف آلودگی‌های بصری به جامانده از دیواره‌های املاک تخریب شده، حذف دیوارنوشته‌ها، عناصر نامتجانس و اغتشاشات بصری، از ویژگی‌های طرح اشاره شده است.
خلیل آبادی گفت: در طی سال‌های گذشته احداث ساختمان های بی رویه و بی حساب و کتاب چهره شهر را زشت کرده است و اجرای این طرح می‌تواند بخشی از مشکلات پیش آمده را برطرف کند.
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با بیان اینکه شورا نیز از چنین طرح‌هایی حمایت می‌کند، گفت: نباید این طرح به صورت سلیقه‌ای اجرا شود و بهتر است در هر منطقه و محله بر اساس بافت محلی انجام شود.
وی بیان کرد: یکی از موضوعاتی که در این طرح‌ها باید مورد توجه قرار گیرد این است که برنامه‌ها بر اساس طرح معماری ایرانی - اسلامی باشد.
خلیل آبادی با اشاره به اینکه طرح پیرایش شهری در بافت تاریخی باید با دقت انجام شود، گفت:در این زمینه کمیسیون فرهنگی جلساتی را بامسئولان سازمان زیباسازی انجام خواهد داد.
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران ادامه داد: این طرح باید با سرعت در تمامی مناطق تهران انجام شود و البته در این زمینه نظر کارشناسان حوزه شهری نیز اخذ شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • فصلنامه "حرفه - هنرمند" شماره 37 که در تابستان 90 انتشار یافت صفحاتی را به موضوع "پدیداری روح تاریخی در مجسمه های شهر" اختصاص داد        برای دریافت این مطلب می توانید اینجا را کلیک…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه