دکتر یاسر جعفری، معاون فنی و طرح‌های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران:

مرمت بناهای تاریخی از اولویت‌های سازمان زیباسازی است

دکتر یاسر جعفری، معاون فنی و طرح‌های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران اقدامات این معاون به منظور مرمت بناهای تاریخی را تشریح کرد.
 

به گزارش روابط‌عمومی و اموربین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، دکتر جعفری با تاکید براینکه ده اقدام مهم به منظوری مرمت بناهای تاریخی از سوی این معاونت برنامه‌ریزی شده‌است، گفت: مرمت سردر مجموعه تاریخی پلیس میدان ارگ در مجاورت کاخ جهانی گلستان که در عهد قاجار دفتر کار امیرکبیر بوده است، یکی از این اقدامات است.
او به مرمت سردرتاریخی ساختمان پلیس آگاهی تهران در خیابان وحدت اسلامی، تکمیل مرمت جداره‌سازی محور ناصرخسرو و خیابان انقلاب و آغاز پیرایش و مرمت شهری جداره‌های تاریخی خیابان حافظ، اشاره‌کرد و افزود: علاوه بر این تملک مجموعه تاتر نصر در خیابان لاله‌زار به زودی انجام خواهد‌شد و طرح مرمت آن به اجرا در می‌آید.
آغاز طرح پیرایش شهری برخی از ابنیه ارزشمند محور لاله‌زار یکی دیگر از اقدامات معاونت فنی است که جعفری به آن اشاره‌کرد و ادامه‌داد: اتمام طرح و شروع اجرای عملیات مرمت و احیاء خانه مینایی با عنوان "قرائت خانه خیابان ولیعصر(عج)" و اتمام پروژه مرمت سردر باغ ملی همزمان با اجرای برنامه‌های نوروزی از دیگر اقدامات پیش‌بینی شده‌است.
به گفته او آماده‌سازی طرح احیاء سایت تاریخی بی‌بی‌ شهربانو (س) در شهر ری به عنوان اولین سایت موزه باستانی تهران و آغاز آماده‌سازی اولین سند میراث صنعتی و طرح مرمت و احیاء کارخانه آرد تهران در جنوب تهران از دیگر اقداماتی است که به منظور مرمت بناهای تاریخی تهران در نظرگرفته شده‌است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نویسنده: غلامرضا مقصودی در طراحی شهری کوشش شهرسازان و معماران همواره برای خلق فضاهای مطلوب و سودمند برای استفاده بهتر انسان‌ها بوده‌است که برای رسیدن به این هدف، اطلاع از نحوه‌ی برخورد و رفتار انسان…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه