جلسه پهنه رودکی با موضوع پیاده راه خیابان شهریار برگزار شد

جلسه پهنه رودکی با موضوع بررسی طرح پیاده راه خیابان شهریار در این پهنه با حضور اعضای کارگروه صبح امروز (18 دی‌ماه) در سازمان زیباسازی شهر تهران برگزار شد.
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، در این جلسه که با حضور دکتر یاسر جعفری، معاون فنی و طرح‌های شهری سازمان زیباسازی، رسول آبادیان، شهردار منطقه 11 و اعضای کارگروه و تیم مطالعاتی برگزار شد و در ابتدا گزارش و پاورپوینتی از بررسی‌های صورت گرفته از سوی تیم مطالعاتی در این زمینه ارائه شد.
سرتیم مطالعاتی در ارائه توضیحات خود در این زمینه با اشاره به شرح خدمات وچارچوبی که در یک بازه زمانی 6ماه صورت گرفته‌است، گفت: براساس بررسی‌های صورت گرفته یک سری اقدامات اولویت‌دار که لزوم اجرای آن در خیابان شهریار ضروری است، در نظرگرفته‌شد که بهتر است در این خیابان انجام شود.
به گفته او درنهایت با تعیین دو مسیر بررسی، برنامه‌ریزی و طرح‌ریزی در این زمینه صورت گرفت که تمام بررسی‌ها مبتنی بر شرح خدمات بود.
سرتیم مطالعاتی در دسته‌بندی‌ بررسی‌ها صورت گرفته خود به مواردی همچون مطالعات پایانه و بررسی اسناد فرادستی، تحلیل و ارزیابی و استتناج از مطالعات، چشم‌اندازسازی و سیاستگذاری، ارائه طرح‌های پیشنهادی راهبردی، جزئیات‌پردازی گزینه برتر و سازمان اجرایی اشاره کرد و در ادامه به صورت جز تمام این موارد را برای افراد حاضر در جلسه توضیح داد.
پس از اتمام توضیحات و ارائه پاورپوینت خسرو طالب زاده، عضو شورای راهبری گفت: در پهنه رودکی با فضایی فرهنگی هنری با رویکرد طراحی و معماری مواجه هستیم و با شرکت توسعه به این جمع‌بندی رسیده‌ایم که پلاکهای ارزشمند شناسایی و کاربری‌های آن تعریف شود.
او ادامه داد: این طرح به نظر می رسد به این موضوع کمتر توجه داشته است و پیشنهاد می‌کنم تیم مطالعاتی رویدادهایی که باید در آنجا اتفاق بیفتد را به صورتی طراحی و برنامه‌ریزی که قابل اجرایی باشد، ارائه کند.
به گفته طالب‌زاده در طراحی این پروژه باید این چارچوبی درنظرگرفته شود و در برنامه‌‌ریزی تلاش کنیم بیرون از آن عمل نکنیم.
به گفته این عضو کارگروه پهنه رودکی، چیزی که در شرح خدمات تیم مطالعاتی برای این خیابان و پهنه رودکی دیده شده‌است شبیه همه آن چیزهایی است که قبلا بوده، بنابراین می‌توان گفت این مطالعات قبلا انجام شده‌است و برای ما در حال حاضر مهم این است که با بهره‌گیری از مطالعات صورت گرفته به شناسایی، طراحی و اجرا برسیم و برداشت من این است که گزارش شما معطوف به مطالعات ثانویه نیست.
دکتر یاسر جعفری، معاون فنی و طرح‌های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران در ادامه گفت: بحث‌هایی که از سوی تیم مطالعاتی مطرح شده اشتراکات و ابهامات زیادی دارد و به نظر من بهتر است موضوع را روشن‌تر بیان شود.
او باتاکید براینکه باید موضوع خیابان شهریار و پهنه رودکی شفافتر بیان شود تا بتوانیم یک تصمیم عملیاتی در این زمینه بگیریم، ادامه‌داد: بنابراین بهتر است تیم مطالعاتی در ارائه بررسی‌های خود افق روشنی را پیش روی این کارگروه قراردهد
به گفته دکتر جعفری هدف از برگزاری این جلسات و تشکیل کارگروه این است که موازی کاری صورت نگیرد و درنهایت از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده شود تا نتیجه خوبی بگیریم.
معاون فنی و طرح‌های شهری سازمان زیباسای شهر تهران باتاکید بر اینکه در حال حاضر طرح موازی کاری دارد و بهتر است این‌ها را حذف کرده و درنهایت از زمان کمی که داریم بهترین استفاده را کنیم، گفت: این حداقل تصمیم و خواسته است تا موازی کاری صورت نگیرد تا بتوانیم پروژه را یک گام ببریم.
در پایان این جلسه تمام اعضای کاگروه به این نتیجه رسیدند که طرح ارائه شده از سوی تیم مطالعاتی نیاز به چکش‌کاری و بررسی بیشتر دارد و بهتر است موارد مطرح شده از سوی اعضای شورای راهبری در طرح لحاظ شده و به صورت کلی‌تر و کوتاه‌تر درمورد تصمیم‌سازی و کارهایی که قراراست صورت گیرد، در جلسه بعدی ارائه شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه