احمد مسجدجامعی:

اجرای طرح پیرایش شهری باعث حذف عناصر بد منظر می شود

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، گفت: طرح پیرایش شهری باعث حذف عناصر بد منظر در سطح معابر و خیابانها می شود که از نظر بصری خوب است و بهتر است در بافتهای فرسوده نیز این طرح اجرایی شود.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، احمد مسجد جامعی در باره طرح پیرایش شهری و حذف زواید بصری در شهر تهران و آنچه در محور انقلاب اتفاق افتاده است، اظهار داشت: این طرح می تواند در زیباسازی شهر تهران موثر باشد به طوری که در سالهای گذشته نیز اقداماتی در خصوص حذف تابلوهایی که در برخی از معابر منجر به زشت شدن سطح شهر شده، صورت گرفته است.
وی افزود: از حدود دو سال قبل سازمان زیباسازی اقدامات خوبی در خصوص عناصر بدمنظر در معابر و جمع آوری زوائد نما و موانع فیزیکی انجام داده است.
عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران در محدوده خیابان انقلاب و همچنین معابر فرعی و اصلی تصریح کرد: با اقدامات انجام شده شاهد زیبایی در این منطقه شده ایم و امیدواریم طرح اشاره شده در سایر معابر و خیابان های سطح شهر تهران نیز انجام شود.
وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح در برخی از خیابان های اصلی شهر تهران، گفت: لاله زار، ظهیر الاسلام، انقلاب و همچنین محدوده منطقه ۱۲ از جاهایی است که طرح پیرایش شهری و حذف زوائد بصری می تواند موثر باشد که البته در برخی از این مناطق انجام شده است.
وی در ادامه از مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران خواست در برنامه های آتی خود توجه ویژه ای را به محدوده بافت های تاریخی در شهر تهران داشته باشد و در این زمینه از طرح های کارشناسی شده استفاده کند ضمن اینکه از نظر کارشناسان و اساتید نیز بهره مند شود.
مسجد جامعی در ادامه با اشاره به اینکه برخی از نماها منجر به وجود آوردن مشکلاتی برای شهروندان شده است، گفت: در برخی موارد شاهد هستیم که برخی از نمادها و المان ها مشکلاتی را برای شهروندان به وجود آورده است که به نظر می رسد سازمان زیباسازی باید در این زمینه ورود کند و اصلاحاتی را انجام دهد.
این عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در دوره جدید توجه ویژه ای به زیباسازی شهر دارد اظهار داشت: در این زمینه کارشناسان این کمیسیون می توانند نظرات موثری را برای پیشبرد برنامه ها و اهداف در شهر به مسئولان زیباسازی بدهند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • شکل‌گیری زیست شبانه شهری در جوامع غربی به چه شکل بوده است؟ چه تفاوتی بین زیست شبانه در ایران با غرب وجود دارد؟ فضاهای زیست شبانه شهری در ایران واجد چه کیفیاتی هستند؟ تولید، کنترل…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه