کارشناس راه و ترابری:

ایجاد بسترهای ترافیکی برای گذر فرهنگی رودکی اهمیت ویژه‌ ای دارد

محمدرضا ملک باتوجه به اینکه گذر رودکی در محدوده طرح ترافیک قرار دارد، گفت: ایجاد بسترهای ترافیکی مناسب برای تبدیل این پهنه به فضای فرهنگی و هنری اهمیت ویژه ای دارد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، محمدرضا ملک با اشاره به اینکه گذر فرهنگی رودکی طرح جالبی است که باعث جذب مردم به سمت مطالعه و آشنایی بیشتر با حوزه فرهنگ می‌شود، اظهار کرد: باید توجه داشت که این طرح به بسترهای متعددی نیاز دارد و از مهمترین آن‌ها حمل ونقل و ترافیک است که مناطق ۶ و ۱۱ باید ظرفیت‌های ترافیکی منطقه را شناسایی کرده و در این زمینه همکاری کنند.
وی افزود: در این پهنه ۴ گذر کتاب؛ از خیابان انقلاب تا چهار راه کالج، گذر نمایش؛ از لاله زار تا خیابان انقلاب، گذر ساز و نوا؛ از میدان بهارستان تا خیابان کریمخان و گذر صنایع از خیابان کریمخان تا خیابان نجات الهی تعریف شده است که باید برای هر گذر کاربری حمل و نقل متناسب دیده شود و با مطالعات ترافیکی، بستر حمل ونقل را برای مراجعه کنندگان فراهم کرد.
این کارشناس راه و ترابری با تاکید بر لزوم توجه ویژه به پیاده راه برای عابران، عنوان کرد: باید مسیر عابر و وسایل نقلیه جداسازی و تفکیک شود، چراکه عابران در این طرح ها نقش تعیین کننده ای دارند. همچنین از لحاظ مبلمان شهری نیز زیرساخت های لازم دیده شود.
وی خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه گذر رودکی در محدوده طرح ترافیک قرار دارد باید در حوزه حمل و نقل طوری عمل شود که باعث تشدید ترافیک شهر نشود. همچنین عرضه و تقاضای پارکینگ پهنه مشخص شده و از طریق اپلیکیشن ها به کاربران اطلاع رسانی شود تا از ترافیک خودروها جلوگیری شود.
ملک پهنه رودکی را طرحی مثبت ارزیابی کرد و گفت: اجرای این طرح باعث ترویج فرهنگ کتابخوانی، نمایش فعالیت فرهنگی و هنری در حوزه های موسیقی، خوشنویسی، هنرهای تجسمی، تئاتر و ... می‌شود که اگر زیرساخت‌های آن درست تعریف شود، می‌توان به تحقق اهداف پروژه امیدوار بود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه