پهنه فرهنگی و اجتماعی رودکی ظرفیت بالایی در پایتخت است

حسن خلیل آبادی عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در مورد اجرای طرح پهنه فرهنگی رودکی اظهار کرد: چهار ضلع این پهنه شامل خیابان انقلاب، خیابان حافظ، خیابان نوفل لوشاتو و خیابان ولیعصر می شود و طرحی قابل قبول است که در دستور کار سازمان زیباسازی قرار دارد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، خلیل آبادی، تصریح کرد: کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران در دوره جدید تلاش بسیاری را برای احیا زندگی در محلات شهر تهران کرده است و به همین دلیل طرح‌های فرهنگی از این دست را در دستور کاری خود قرار داده است.
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: پیش از اجرای طرح، این پهنه به عنوان "گذر شهریار "مورد توجه و مطالعه قرار گرفته بود که عبارت بود از حدفاصل تالار رودکی تا بوستان دانشجو و این بخش مورد توجه مهمترین بهره بردار آن که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، قرار گرفته بود و وزارت ارشاد علاقه مند بود که بتواند ارتباط مناسبی بین مهمترین ساختمان تئاتر کشور یعنی تئاتر شهر و مهمترین ساختمان فرهنگی شهر که تالار وحدت است، برقرار کند و به همین دلیل طرح اشاره شده، مورد توجه قرار گرفت.
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به طرح‌های فرهنگی در پهنه فرهنگی رودکی، بیان کرد: بستری که در این محدوده وجود دارد قابل توجه است و می‌توان از این ظرفیت به نحوه مطلوب استفاده کرد.
خلیل آبادی ادامه داد: برنامه‌های هنری با محوریت هنرهای نمایشی، موسیقی، هنرهای تجسمی، تئاتر خیابانی و ... در محوطه تئاتر شهر و تالار رودکی در طول سال اجرا می شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • تهیه شده در: معاونت برنامه¬ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش نوبتو سال انتشار:1390 مباحث کتاب: رشد مباحث مربوط به پیاده روی و پیاده راه ها و توجه به عابر…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه