پهنه رودکی فرصتی برای استفاده از ظرفیت های پنهان تهران است

محمدرضا درودی با تاکید بر اهمیت فضاهای عمومی تهران و ظرفیت های موجود در این فضاها، درمورد گذر فرهنگی رودکی، گفت: این پهنه فرصتی برای استفاده از پتانسیل های خفته تهران برای تقویت تعاملات اجتماعی شهر است.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، این استاد دانشگاه با اشاره به تبدیل پهنه رودکی به عنوان گذر فرهنگی در تهران، گفت: این طرح در دوره مدیریت شهری سابق با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح شده بود که در برنامه پنجساله دوم شهرداری تهران در دستور کار قرار گرفت.
وی با تاکید بر اینکه ایجاد تنوع فرهنگی یکی از اتفاقات خوب برای شهر تهران است، عنوان کرد: اجرای این پروژه نیازمند تحقق پیش‌شرط‌هایی است که باید به عنوان نکته کلیدی مورد توجه قرار گیرد.
این استاد شهرسازی با اشاره به زیرساخت های لازم برای ایجاد گذر فرهنگی، افزود: اصلاح و بازآرایی جداره‌های شهری، مناسب سازی فضاهای شهری برای استفاده عموم، تقویت مبلمان شهری و... چند پیش شرط برای تبدیل یک خیابان به عرصه عمومی و گذر فرهنگی است.
وی ادامه داد: نورپردازی و طراحی فضای سبز نیز از نکات مهمی است که باید مورد توجه مدیریت شهری قرار گیرد، چرا که یکی از مشکلاتی که امروز در حوزه شهرسازی تهران مطرح می‌شود، نورپردازی ناکافی و غیر استاندارد است که باید در اجرای پروژه گذر فرهنگی، برنامه مناسبی برای آن داشت.
درودی خاطرنشان کرد: ایجاد گذر فرهنگی حرکت مثبتی است که در کمیسیون فرهنگی شورای پنجم کلید خورد، این اتفاقات مثبت می تواند باعث استفاده از پتانسیل های شهر برای تقویت تعاملات و کنش‌های اجتماعی مردم با یکدیگر باشد. امیدواریم چنین اتفاقاتی در سایر نقاط شهری نیز به تناسب قابلیت‌های آن نقاط پیاده‌سازی شده تا بتواند کیفیت فضاهای شهری را افزایش دهد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه