جلسه شورای سیاست گذاری پهنه فرهنگی و اجتماعی رودکی برگزار شد

شورای سیاستگذاری پهنه فرهنگی و اجتماعی رودکی صبح امروز دوشنبه (هشتم مردادماه) با حضور محمدجواد حق شناس رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی تهران و مسوولین شهرداری منطقه یازده برگزار شد.
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، در ابتدای این جلسه که به میزبانی منطقه 11 شهرداری تهران برگزار شد خلاصه گزارشی توسط فاضلی، ارزیاب طرح ارائه شد.
مشاور طرح نیز از اقداماتی که انجام شده مشتمل بر بررسی پروژه های مشابه پیاده راه سازی، مصاحبه با مجریان طرح و تهیه پیشنویس برآورد ابعاد اجتماعی هر بخش سخن گفت.
دکتر ضرغامی، مدیرعامل سازمان زیباسازی در ادامه این جلسه با بیان اینکه جنبه های مختلف طرح توسط مشاور دقیق بررسی شود، گفت: انتظار می رود پس از گذشت یک ماه گزارش های دقیقی ارائه شود و به صورت دقیق با جامعه هدف مصاحبه ها انجام پذیرد.
او ابراز امیدواری کرد ابهامات به زودی رفع شود و جنبه های مختلف طرح به صورت دقیق بررسی و مورد ارزیابی قرار گیرد.
در ادامه جلسه محمدجوادحق شناس، عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه رویکرد نسبت به این پروژه علمی است اما مشکل زمان داریم؛ گفت: ایرادات شهرداری به همکاران پژوهشکده مطالعات فرهنگی وارد است و باید ابهامات رفع شود.
او با اشاره به بروکراسی اداری شهرداری گفت: بایستی ارتباطات بهبود یابد. رفع ایراد و مشکلات به بهبود روند مطالعات پروژه کمک کرده و نهایتا به نتیجه پژوهش می انجامد.
رییس کمیسیون شورای اسلامی شهر تهران افزود: اشتباهات محور امام حسین (ع) نباید تکرار شود، در آن پروژه نارضایتی های زیادی وجود دارد، اینکه همکاران شهرداری حساسیت زیادی بر پژوهش علمی دارند این است که مسیر باید روشن شود تا منابع شهر تلف نشود و کار زودتر به نتیجه برسد و از همه مهمتر موجب رضایت شهروندان شود.
خسرو طالب زاده مسوول دبیرخانه پهنه فرهنگی و اجتماعی رودکی با اشاره به اینکه قیاس این پروژه با پروژه میدان امام حسین(ع) کمی اشتباه است، گفت: در محور رودکی خرد جمعی تاریخی دخیل است و همگان به یک مفهوم کلی رسیده اند. این پروژه از صفر شروع نمی شود و به عقیده بنده باید هماهنگی ها بیشتر شکل گیرد تا نهایتا شاهد به سرانجام رسیدن پروژه ای باشیم که شهروندان بهره مند شوند
او متذکر شد: اقتصاد هنر جزء مطالعات فرهنگی اجتماعی پروژه نبوده است. قرار است تبعات اجتماعی و فرهنگی بررسی شود.
در ادامه برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی نکاتی را درخصوص بهبود روابط بین ارکان مختلف دست‌اندرکاران پروژه مطرح و از ارزیاب پروژه درخواست تکمیل اطلاعات را داشت تا مطالعات به صورت دقیق تر انجام پذیرد.
حق شناس در ادامه تصریح کرد: می بایست پروپوزال بین ذینفعان توزیع شود تا همگان از نیازهای پژوهشی مطلع باشند تا همکاری های لازم انجام پذیرد و به لحاظ زمانبندی هماهنگی ها انجام شود تا مسائلی که وجود دارد حل و فصل شود.
وی گفت: امروز ششمین جلسه در حال برگزاری است. این پیگیری ها براساس مطالعات قبلی شکل گرفته است و نباید بحث های قبلی مجدد مطرح شود. این پروژه فرهنگی هم اکنون فاقد مطالعات فرهنگی اجتماعی است. ما بایستی نگاه مردم تهران، نخبگان اجتماعی و ... را جویا شویم. نگاه مردمی که اهالی فرهنگ و هنر هستند باید بررسی شود. این مطالعات می تواند پیوند لازم بین شهرداری و این قشر را بوجود آورد.
آبادیان شهردار منطقه یازده نیز در این جلسه گفت: امیدواریم مجموعه مطالعات و تلاش همکاران به نتیجه مطلوب برسد و برای تحقق این موضوع نهایت تلاش خود را انجام خواهیم داد.
در ادامه جلسه کارشناسان نظرات فنی و کارشناسی خود را اظهار و بحث های فنی بین بخش های مختلف انجام شد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه