کارگاه آموزشی طراحی مبلمان شهری با موضوع سطل زباله تفکیکی برگزار شد

کارگاه آموزشی فرهنگ سازی بازیافت با طراحی سطل های زباله تفکیکی برای معابر شهری همسو با موضوع جشنواره دایره خلاق، با همکاری پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران و سازمان زیباسازی شهر تهران برگزار شد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، در این کارگاه آثار طراحی شده توسط دانشجویان، در نگارخانه دانشکده هنرهای تجسمی دانشگاه تهران به نمایش در آمد.
دکتر یاسر جعفری معاون فنی و طراحی شهری سازمان زیباسازی شهر تهران، با اشاره به اینکه هدف اصلی این کارگاه ارائه راهکارهای اجرایی، به منظور توسعه فرهنگ بازیافت است، گفت: ایجاد انگیزه و تشویق شهروندان به تفکیک از مبدا مواد بازیافتی بین گروه های مختلف سنی از دلایل برگزاری این کارگاه آموزشی بوده است.
وی به اهمیت توجه به نکات فنی، فناوری روز و امکان پذیری ساخت در اجرای طرح های اولیه اشاره کرد و افزود: سازمان زیباسازی شهر تهران با در پیش گرفتن سیاست های ترغیبی به منظور بکارگیری ایده های خلاق و نو در حوزه مدیریت شهری به استمرار و تقویت رابطه با حوزه دانشگاه تاکید دارد.
دکتر امامی استاد دانشگاه تهران نیز با حضور در این کارگاه و تشریح آثار ارائه شده، به مطالعات گسترده کتابخانه ای و تحقیقات میدانی اشاره کرد و گفت: ایده پردازی ها در این طراحی ها با بکارگیری نمودار ادراکی برای کاربری های مختلف بر اساس ازدحام، جمعیت زیاد و کم و وسعت معابر همراه بوده است.
گفتنی است، آثار منتخب این کارگاه به مرحله نمونه سازی و قضاوت نهایی راه یافته و پس از انجام آزمایشات میدانی به تولید و بهره برداری در سطح شهر می رسند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • آقای محمدرضا بمانیان و خانم فریال احمدی این کتاب شامل 5 فصل اصلی (1- طراحی منظر، 2- اکولوژی منظر، 3- برنامه ریزی منظر، 4- مرمت منظر، 5- روش ها در طراحی منظر) می باشد که…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه